Zgłoś uwagę

„Wrocławska Książka Kucharska”. Inspiracje literacko-kulinarne dla wszystkich

„Wrocławska Książka Kucharska” to jeden z projektów literackich Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016 – w czerwcu ubiegłego roku podczas festiwalu „Europa na widelcu” po raz pierwszy zaprezentowaliśmy tę wyjątkową książkę zawierającą rodzinne przepisy i opowieści związane z Wrocławiem i całym regionem Dolnego Śląska. Okazało się, że książka jest świetnym źródłem kulinarnych inspiracji – choćby podczas Weekendu Zamknięcia Programu ESK, gdy w różnych wrocławskich restauracjach można był przetestować wybrane przepisy z książki w ramach projektu „ESK od kuchni”. 

Pod sam koniec grudnia odbyły się natomiast warsztaty kulinarne inspirowane przepisami z „Wrocławskiej Książki Kucharskiej”, które poprowadziła Beata Śniechowska – ambasadorka projektu i zwyciężczyni 2 edycji programu MasterChef oraz Piotr Grzyb – szef kuchni restauracji Menu Motto. Wyłonieni w konkursie uczestnicy projektu próbowali swoich kulinarnych sił w specjalnie przygotowanej mobilnej kuchni. Warsztaty składały się z dwóch części: podczas pierwszej warsztatowicze wysłuchali opowieści o idei „Wrocławskiej Książki Kucharskiej” a także produktach regionalnych typowych dla dolnośląskiej kuchni. Podczas części praktycznej natomiast – przygotowywali potrawy z „Wrocławskiej Książki Kucharskiej”: bliny gryczane z crème fraiche z łososiem, łemkowskie homiłki oraz pierogi z mięsem i białą fasolą.

Warsztatom towarzyszył też specjalny pokaz kulinarny skierowany przede wszystkim do autorów przepisów, które znalazły się we „Wrocławskiej Książce Kucharskiej”: przy wspólnym stole autorzy mogli zobaczyć i poczuć, jak ich rodzinne przepisy są wcielane w życie i stanowią inspirację dla innych kucharzy.

Oba wydarzenia odbyły się w nowootwartej restauracji Beaty Śniechowskiej „Menu Motto”, która  promuje dolnośląską kuchnię oraz produkty regionalne.

„Wrocławską Książkę Kucharską” można kupić w sklepie internetowym ESK: T U T A J
 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Wrocławska Książka Kucharska 20 8 23 w5 w7 w11 w13 ww2 2

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail