Zgłoś uwagę

Wrocławski kalejdoskop w tramwajach i autobusach

kalejdoskop

Sto zdjęć zapomnianych i zrujnowanych dolnośląskich zabytków autorstwa Izabeli Głowackiej i innych mieszkańców Wrocławia będzie można oglądać od dziś w pojazdach komunikacji miejskiej.

Wędrującą, a właściwie jeżdżącą po mieście wystawę „Wrocławski kalejdoskop” zrealizowano w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016.

Inicjatorką i współtwórczynią ekspozycji jest Izabela Głowacka, historyk – kulturoznawca i doktorantka na Uniwersytecie Europejskim Viadrina, która zaprosiła wrocławian i Dolnoślązaków do odnajdowania i fotografowania intrygujących, opuszczonych, zapomnianych miejsc oraz popadających w ruinę zabytkowych obiektów we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku. Wśród obiektów uwiecznionych na fotografiach, które trafiły na plansze do wrocławskich tramwajów i autobusów znalazły się m.in. pałac w Goszczu, kościół pw. św. Heleny we Wróblinie Głogowskim, kościół w Żeliszowie i fabryka celulozy w Malczycach.

Mocną stroną tego projektu jest to, że wystawę zobaczą tysiące wrocławian, ponieważ jeździ ona po całym mieście, również poza ścisłe centrum” – mówi koordynatorka programu mikroGRANT ESK 2016, Natalia Zbroja.

Wystawę można będzie oglądać do 30 grudnia w pojazdach różnych linii MPK.

Więcej o projekcie można przeczytać: TUTAJ.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail