Zgłoś uwagę

Wrocławski Niezbędnik Kulturalny na listopad już dostępny!

Temperatury lecą na łeb na szyję, a te kilka krótkich godzin, które z dnia pozostawiła nam okrutna zmiana czasu, ocieniają gęste chmury i moczy uparcie lejący z nich deszcz. Mieszkańcy i goście polskiego bieguna ciepła – nadchodzi zima! Nie poddajemy się jednak listopadowej chandrze i zamiast zagrzebywać się pod kocem z kubkiem gorącego kakao, ruszamy w miasto. Mamy dla Was ponad sto wydarzeń kulturalnych, które skutecznie rozgrzeją w tym miesiącu atmosferę we Wrocławiu.

W listopadzie miasto bez wątpienia rozbrzmiewać będzie muzyką. Z okazji XVI Wroclaw Industrial Festival na 5 pytań Niezbędnika odpowiada jego twórca i dyrektor – Maciej Frett. W ramach przygotowań do 14. edycji Jazztopad Festival o wspomnienia jazzowe poprosiliśmy znanych wrocławskich fanów gatunku – czytając ich opowieści aż trudno nie zatęsknić za Rurą sprzed lat.

Te sentymentalne podróże w czasie kontynuujemy, przeglądając winylową kolekcję Jakuba Zasady, inicjatora Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej. Postscriptum do muzycznego listopada w pierwszych dniach grudnia dopisze 9. już odsłona WROsoundu, o której w tym numerze rozmawiamy z jego organizatorami – Marcinem Cichym, Łukaszem Głośnym i Markiem Gluzińskim. Nie zapominamy jednak i o innych dziedzinach kultury. Do Muzeum Architektury zapraszamy na wystawę prac pioniera modernizmu – Bohdana Lacherta, w Imparcie spotkamy się na pokazie wyjątkowego tanecznego widowiska „Bataille i świt nowych dni”, a pod koniec miesiąca trudno będzie nam powstrzymać się przed wpadnięciem w zakupowo-książkowy szał podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Hali Stulecia. To co? Zakładamy ciepłe skarpetki (może nawet w banany?) i w drogę!

Niezbędnik Kulturalny poleca się na jesienne słoty! 

Listopadowa edycja Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego wydana została w dwóch językach (polskim i angielskim), w numerze znajdują się także zapowiedzi kulturalnych wydarzeń w języku ukraińskim. Gazeta jest bezpłatna, znaleźć ją można w Barbarze - Infopunkcie ESK, Kinie Nowe Horyzonty i we wrocławskich instytucjach kultury oraz wybranych kawiarniach, barach oraz plażach w całym mieście.​

Poczytaj online → TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

wnk#11_kafel-53385

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail