Zgłoś uwagę

Wrocławski Niezbędnik Kulturalny na zimę!

W dwumiesięcznym, bo zimowym, numerze „Niezbędnika” pod lupę bierzemy tradycje świąteczne czterech wyznań (nie bez powodu przecież Wrocław posiada Dzielnicę Czterech Świątyń). Podsuwamy nietuzinkowe pomysły na prezenty wyprodukowane lokalnie i opowiadamy o Słodkim Chłopaku – najmniejszej mobilnej cukierni w mieście, której wypieki sprawiają, że na ustach, prócz lukru, pozostają słowa piosenki „Dolce Vita” Ryana Parisa. Podpowiadamy też, dzięki osobie Romana Stanka, jak spędzić Sylwestra inaczej – aktywnie, bez cekinów i koniecznie z dobrym humorem.

Na listę kulturalnych wydarzeń tej zimy wpiszcie jubileusz Małych Instrumentów w Imparcie, o którym opowiada nam Paweł Romańczuk. Zobaczcie też wystawy „Nowy poczet władców Polski. Świerzy kontra Matejko” w Muzeum Miejskim Wrocławia oraz „Wrocław konkretny” w Muzeum Współczesnym Wrocław. Gdybyście czuli niedosyt – a powinniście! – w kalendarium proponujemy ponad 150 wydarzeń kulturalnych. Przed nami nowy rok. To, co było, przeradza się w nową jakość. My także ewoluujemy. Z biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 przeistaczamy się w Strefę Kultury Wrocław. O nowej instytucji, planach programowych i procesie zmiany poczytacie w rozmowie z Dominiką Kawalerowicz i Krzysztofem Majem. Tymczasem kulturalnej zimy życzymy i „dobrych zmian” na lepsze.

Zimowa edycja Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego wydana została w dwóch językach (polskim i angielskim), w numerze znajdują się także zapowiedzi kulturalnych wydarzeń w języku ukraińskim. Gazeta jest bezpłatna. Znaleźć ją można w prawie 300 lokalizacjach w całym mieście, w tym:
- w Barbarze
- w instytucjach kultury i kinach studyjnych
- w klubach, knajpkach, restauracjach
- hotelach i hostelach
- w wybranych punktach weterynaryjnych
- w wybranych księgarniach
- na festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w mieście

Do poczytania online TUTAJ

Jeśli znasz fajne miejsca/okazje, w których powinna się gazeta pojawić, napisz do nas: niezbednik@wroclaw2016.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

wnk_12-01_kafel

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail