Wrocławski Program Wydawniczy – wyniki Naboru Dodatkowego na 2017 rok

Komisja Konkursowa Wrocławskiego Programu Wydawniczego, w składzie: Jacek Sutryk (dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, przewodniczący komisji), Jerzy Pietraszek (zastępca dyrektora Wydziału Kultury UMW), Olga Nowakowska (zastępca dyrektora generalnego Biura Festiwalowego Impart 2016), Magda Brumirska-Zielińska (koordynator Wrocławskiego Programu Wydawniczego), rozstrzygnęła postępowanie konkursowe w Naborze Dodatkowym do Programu na 2017 rok.

Wydawcy złożyli w naborze 21 wniosków o dofinansowanie: 5 projektów czasopism (od 1 do 3 numerów) oraz 16 projektów książek. Łączna wnioskowana kwota dofinansowania wyniosła 410 304,06 zł brutto. W wyniku oceny formalnej oraz oceny ekspertów pod obrady Komisji zakwalifikowano 3 projekty czasopism oraz 15 projektów książek.

Decyzje Komisji Konkursowej były oparte na ocenach ekspertów, powiązaniu publikacji z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem oraz potencjale promocyjnym dla miasta i regionu.

Komisja zadecydowała o dofinansowaniu w formie koedycji następujących tytułów:

Czasopisma:

1. „Dolny Śląsk”, 1 numer, red. Stefan Bednarek, wyd. Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne – 9 500,00 zł.

Książki:

1. „Od Kosmasa do Eschenloera. Piśmiennictwo czeskie w średniowieczu”, Wojciech Iwańczak, wyd. Oficyna Wydawnicza ATUT – 11 000,00 zł;
  2. „ESTRADA – Kabarety, Artyści, Festiwale we Wrocławiu 1945-2000”, Bogusław Klimsa, wyd. C2 Grzegorz Mieczkowski – 45 000,00 zł;
  3. „Monaten. Kartki z dziennika”, Jacek Gutorow, wyd. Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza - 14 000,00 zł;
  4. „[małe zawsze]”, Karol Maliszewski, wyd. Dom Literatury w Łodzi – 4 500,00 zł;
  5. „Dno Cekina”, Ewa Jarocka, wyd. Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza – 12 000,00 zł.

Nabór wniosków do Wrocławskiego Programu Wydawniczego na 2018 rok odbędzie się jesienią 2017 roku.

Pełne wyniki naboru znajdują się poniżej oraz na www.wroclaw2016.strefakultury.pl/wpw

Wrocławski Program Wydawniczy