Zgłoś uwagę

Wrocławskie mosty w archiwalnych zbiorach

d_126_01

Archiwum Państwowe we Wrocławiu zaprasza wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie MOSTY, realizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, i szukające archiwalnych zdjęć, planów oraz projektów związanych z historią wrocławskich mostów do korzystania ze zbiorów Archiwum.

Wszystkim chętnym, którzy zdecydują się przeprowadzić poszukiwania archiwalne, pracownicy Archiwum udzielą wszelkiej pomocy oraz udostępnią bazę źródłową dotyczącą historii mostów. Zainteresowanych prosimy o kontakt z:

  • Maciejem Skrzypczykiem, tel. 71 328-81-01 wew. 40,
  • Anną Kulikowską, tel. 71 328-81-01 wew. 62,
  • Janem Drozdem, tel. 71 328-81-01 wew. 35,

 lub poprzez e-mail: sekretariat@ap.wroc.pl

Na stronie Archiwum można obejrzeć przykładowe fotografie wrocławskich mostów, wchodzące w skład ogromnych zasobów Archiwum Państwowego we Wrocławiu (zdjęcia można znaleźć TUTAJ).  

Przypominamy, że punktem wyjścia w projekcie "Mosty" jest założenie, że opowieść o Wrocławiu jako mieście wraz z jego skomplikowaną tkanką urbanistyczną i tożsamościową to przede wszystkim opowieść o dwunastu wyspach połączonych 112 mostami (220, jeśli liczyć wszystkie rodzaje kładek i mniejszych mostków). Artystyczną opiekę nad projektem sprawuje kurator ESK ds. perfomance, Chris Baldwin, a celem "Mostów" jest znalezienie ciekawej historii, która będzie inspiracją do przejęcia i zaadoptowania wrocławskiego mostu przez grupy młodych ludzi i stworzenie kulturalno-artystycznego wydarzenia, które zostanie zrealizowane na wybranym moście w czerwcu 2015 roku.

Realizacja projektu zbiegnie się z momentem ogłoszenia całościowego programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Przykładowe fotografie mostów, jakie można znaleźć w Archiwum Państwowym we Wrocławiu:

 

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail