Zgłoś uwagę

WROsound: godzinowy rozkład jazdy

WROsound to festiwal muzyczny pełny nowości, premier i zaskakujących kolaboracji. Każdy z projektów, który będzie można zobaczyć na 8. edycji festiwalu jest wyjątkowy i nie był jeszcze prezentowany we Wrocławiu w tym kształcie.

KULTURALNA ZIMA W ESK 2016

Ósma edycja popularnego WROsoundu
program godzinowy 


15/12/2016 Barbara
20:00 WE DRAW A (silent concert)

16/12/2016 Impart
20:00 MIN t live / sala kameralna
21:30 PINK FREUD plays AUTECHRE / sala teatralna
22:30 Π² / klub Autograf
23:00 A_GIM feat. NOVIKA & KLARK  / sala kameralna
00:30 LEGENDARNY AFROJAX  / sala kameralna 
1:10 KVBA / klub Autograf

17/12/2016 Impart
19:00 (BDTA Showcase) MAZUT, UROK, PALCOLOR / sala kameralna
20:00 THE PROCRASTERS / klub Autograf
21:30 SONAR live + RAS + HOLAK / sala teatralna 
22:30 (U Know Me Records Showcase) SPISEK JEDNEGO, GROH, MAREK PĘDZIWIATR, SONAR SOUL, EN2AK / klub Autograf
23:00 NIGHT MARKS ELECTRIC TRIO + PAULINA PRZYBYSZ + RAS / sala kameralna
00:30 CHRISTIAN LÖFFLER & MOHNA / sala kameralna

UWAGA! Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec niewielkiej zmianie.We Draw A
– pierwszy silent concert we Wrocławiu! Słyszeliście pewnie o silent disco: imprezach, gdzie muzyka przesyłana jest ze stołu didżejskiego bezpośrednio do słuchawek bawiących się ludzi. Teraz czas na „cichy” występ całego zespołu – każdy dźwięk z instrumentów oraz wokal będzie odtworzony tylko za pośrednictwem słuchawek. Niezwykle intymne doświadczenie, tym bardziej, że zespół Piotra Lewandowskiego i Radka Krzyżanowskiego (Indigo Tree, Kamp!) grają muzykę określaną jako „romantic techno”.

AGIM feat. Novika i Klark – premiera nowego projektu Agima Dżeljilji w jego rodzinnym mieście. Po sukcesach niezwykle ważnego dla wrocławskiej sceny alternatywnej Őszibarack,  oraz supergrupy Nervy (Igor Pudło ze Skalpela i Jan Młynarski) Agim wreszcie zdecydował się na debiut solowy. Jest odpowiedzialny za wszystkie kompozycje, a swój głos na scenie Impartu użyczą mu Klark (Kamil Durski z zespołu Lilly Hates Roses) oraz Novika, pierwsza dama polskiej elektroniki.

Pink Freud zagra po raz pierwszy we Wrocławiu muzykę elektronicznego duetu Autechre. U nas zakończą triumfalną trasę po Polsce z dość niecodziennym jak na zespół jazzowy materiałem. Wojtek Mazolewski z ekipą, zabiorą Cię w ekspresyjną podróż muzyczną.  Tego typu wrażenia można odczuć tylko na własnej skórze.

Legendarny Afrojax – Michał Hoffman był ostatni raz we Wrocławiu z pożegnalnym koncertem Afro Kolektywu. W pojedynkę kontynuuje nierówną walkę z bolączkami tego świata, a muzycznie powraca do hip-hopowych początków swojego zespołu. Ekstremalne doznanie na zakończenie Europejskiej Stolicy Kultury. Ale czy przyjemne? Czy nie za mało kulturalne? To się dopiero okaże.

MIN t – podbiła już Wrocław, zdobyła także kluby w Berlinie. Po naukach w niemieckiej stolicy wraca do rodzinnego miasta z tarczą – a nawet z talerzem, bo w Imparcie wystąpi z perkusją na żywo. Pierwszy taki koncert w mieście; warto zobaczyć jak nadzieja wrocławskiej sceny elektronicznej rozwija się i rozszerza swoją działalność na naszych oczach.

Sonar live – oczywiście, że po raz pierwszy we Wrocławiu, bo swoją debiutancką płytę wydali dopiero dwa miesiące temu. „Pętle” zbierają same dobre recenzje, a ciągle powiększające się grono fanów kolektywu dowodzonego przez Łukasza Stachurko (Rysy, Sonar Soul) już nie może doczekać się swoich ulubieńców. Sonar to ulubieńcy także U Know Me Records – ich największy, bo 11-osoby (!) projekt, w skład którego wchodzą najważniejsze osobistości tej wytwórni, Mateusz Holak, oraz gość specjalny – Ras z Rasmentalism.

Bo po raz pierwszy na WROsoundzie organizujemy showcase’y dwóch najprężniej działających wytwórni w kraju – U Know Me Records oraz BDTA. Ci pierwsi dostali przed chwilą nagrodę Same Sztosy od magazynu Activist i będą u nas świętować z najlepszymi didżejami swojej ekipy – w Klubie Autograf swoje sety przedstawią Spisek Jednego, Marek Pędziwiatr, Sonar Soul, EN2AK oraz Groh. Z kolei jednej czerpiąc z ambientu oraz industrialu wytwórnia BDTA pokaże oblicze Europejskiej Stolicy Kultury, którego próżno szukać na salonach i w najbardziej znanych klubach Wrocławia – wystąpią Urok, Mazut i Palcolor.

Pierwszy koncert we Wrocławiu i jeden z pierwszych w ramach swojej działalności scenicznej zagra KVBA. Znacie ich z Neonów i Kumki Olik, teraz panowie zamienili gitary na syntezatory.

Π², czyli Anka Pitu prezentowała już „Wrocławskie Ścieżki” w audycji Akademickiego Radia Luz o tej samej nazwie. Tym razem w klubie Autograf po raz pierwszy zagra seta złożonego wyłącznie z wrocławskiej muzyki.

Wreszcie pierwsza gwiazda WROsoundu zza zachodniej granicy – Christian Löffler. Ten niemiecki dj i producent muzyki elektronicznej przyjeżdża do nas z najnowszą, jeszcze świeżą płytą „Mare”  w towarzystwie wokalistki Mohna. Sam Löffler, co ciekawe, również na niej udziela się wokalnie. Melancholijna elektronika na zakończenie festiwalu. Idź i tańcz!

Pierwszy raz we Wrocławiu wybrzmią nowe kompozycje Night Marks Electric Trio. Panowie byli już na WROsoundzie z Electro-Acoustic Beat Sessions, ale jeszcze nigdy w takim towarzystwie. Z Pauliną Przybysz pracują nad jej nową płytą i na WROsoundzie usłyszymy prapremierowo utwory z nadchodzącego wydawnictwa. W Sali kameralnej do NMET dołączy także Ras z Rasmentalism, który od dawna zna się z chłopakami, ale nie miał jeszcze wystąpić z nimi na żywo. Po raz pierwszy – właśnie w Imparcie.

Ale WROsound to przedstawia nowości nie tylko muzyczne. Po raz pierwszy tak mocno akcentujemy stronę wizualną festiwalu. Koncertom w sali kameralnej będą towarzyszyć specjalne wizualizacje, a swoje prace w przestrzeni Impartu zaprezentuje kilku artystów wizualnych: Stefan Brüggemann , DWA ZETA (Karoliny Zajączkowska i Sławek ZBIOK Czajkowski), Aleksandra Chciuk , Monika Zawadzki, ED Sontag i Łukasz z Bałut.

www.wrosound.com

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Pink Freud fot. Radosław Kaźmierczak (1) Ras fot. Filip Blank (Copy) Pink Freud fot. Radosław Kaźmierczak (Copy) SONAR fot. Filip Blank (Copy) Sonar Soul - fot. Konrad Galan (Copy) Spisek Jednego fot. Arkadiusz Wołek (Copy) The Procrasters fot. Archiwum organizatora (Copy) Urok (Copy) We Draw A - Jacek Sopiński (Copy) Π² fot. Archiwum organizatora (Copy) A_GIM feat. Klark fot. Zosia Paśnik (Copy) A_GIM fot. Zosia Paśnik (Copy) Christian Löffler fot. Archiwum organizatora (Copy) ChristianLöffler+Mohna fot. Maximilian Attila Bartsch (Copy) En2ak fot. Ignacy Śmigielski (Copy) Groh fot. Filip Blank (Copy) KVBA fot. Mateusz Holak (Copy) Legendarny Afrojax fot. Rafał Ptaszyński (Copy) Marek Pędziwiatr fot. BTW (Copy) Mazut fot. Archiwum organizatora (Copy) MIN t fot. Adam Romanowski (Copy) Night Marks Electric Trio fot. Aleksandra Macewicz (Copy) Novika fot. J. Stankiewicz (Copy) Palcolor fot. Archiwum organizatora (Copy) Paulina Przybysz fot. K.Opaliński (Copy)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail