Zgłoś uwagę

Wspaniały koncert Ennio Morricone w ramach ESK Wrocław 2016

Hala Stulecia wypełniona do ostatniego miejsca, najsłynniejsze utwory legendarnego kompozytora muzyki filmowej w mistrzowskim wykonaniu blisko 200 osobowej orkiestry i chóru pod dyrekcją maestro Ennio Morricone, kilkukrotne owacje na stojąco i 15 minut bisów. Koncert Ennio Morricone okazał się wielkim sukcesem i jednym z najważniejszych wydarzeń zorganizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Koncert we wrocławskiej Hali Stulecia rozpoczął się kilkunastominutowym utworem skomponowanym do filmu "Koneser" Giuseppe Tornatore (za tą kompozycję Morricone otrzymał dwa lata temu Europejską Nagrodę Filmową). Podczas dwuipółgodzinnego występu Morricone kilkutysięczna publiczność usłyszała kilkanaście kompozycji, w tym najsłynniejsze utwory legendarnego włoskiego kompozytora (np. tematy z filmów "Maddalena", "Malena", "Misja", tzw. trylogii dolarowej Sergio Leone, "Cinema Paradise"). Nie zabrakło także muzyki z filmu "Nienawistna ósemka" Quentina Tarantino, za którą Morricone otrzymał nagrodę Złotego Globu i nominację do Oskara (rozstrzygnięcie już w najbliższą niedzielę).

Morricone przebił Messiego
Wrocławski koncert bardzo podobał się krytykom i recenzentom muzycznym z całej Polski. Wszyscy odnotowywali perfekcyjne wykonania kompozycji mistrza, znakomitą akustykę oraz bisy i owacje na stojąco. Miłośnicy twórczości włoskiego kompozytora już chwilę po koncercie dzielili się swoimi odczuciami na oficjalnym facebookowym profilu Europejskiej Stolicy Kultury (www.facebook.com/wroclaw2016):

Neer Greve: Raz można Ligę Mistrzów odpuścić...;

Alicja Wieczorek: Co tam praca :) najważniejszy jest Ennio :) a praca nie zając, nie ucieknie:)

Marcin Plocica: I na takie wydarzenie człowiek czeka całe życie.

Anna Łącka-Koźlarek: Arcydzieło najwyższej klasy! Mistrzowskie wykonanie i emocje przekraczające wszelkie granice. Koncert, który zapamiętam do końca życia.

Grzesiek Czerniawski: Dziękuję za wybitny koncert. Spodziewałem się arcydzieła, ale takiej dawki energii i emocji nie zapomnę do końca życia. Maestro nigdy nie zawodzi.

Jolanta Kasprzyk: Najbardziej niesamowity koncert jaki kiedykolwiek widziałam. Orkiestra, chór i sopran wspaniałe. Maestro Morricone to geniusz. Dziękuję za fantastyczny wieczór.

Jolanta Fura: Piękny koncert! Jak tu nie kochać muzyki!

Anna Nowacka: Ja tu nie kochać Maestra Morricone.

Marta Wcisło: Rewelacja! Prawdziwa uczta dla uszu :)

Elżbieta Klyta: Coś dla koneserów muzyki filmowej. Było genialnie, piękna muzyka tak podsumowała koncert moja córka.

 

Poniżej fotografie z koncertu (Dunvael Photography) oraz relacje Ennio Morricone w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 opublikowane przez Radio Wrocław i Polską Agencję Prasową oraz wczorajsza audycja o twórczości Ennio Morricone w radiowej Trójce.
 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Ennio Morricone we Wrocławiu 0003_Dunvael Photography 0004_Dunvael Photography 0005_Dunvael Photography 0006_Dunvael Photography 0007_Dunvael Photography 0008_Dunvael Photography 0009_Dunvael Photography 0010_Dunvael Photography 0011_Dunvael Photography 0012_Dunvael Photography 0013_Dunvael Photography 0014_Dunvael Photography 0015_Dunvael Photography 0016_Dunvael Photography 0017_Dunvael Photography 0018_Dunvael Photography 0019_Dunvael Photography 0020_Dunvael Photography 0021_Dunvael Photography 0022_Dunvael Photography 0023_Dunvael Photography 0024_Dunvael Photography 0025_Dunvael Photography 0026_Dunvael Photography 0027_Dunvael Photography 0028_Dunvael Photography 0029_Dunvael Photography 0030_Dunvael Photography 0001_Dunvael Photography 0002_Dunvael Photography

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail