Zgłoś uwagę

Współpraca miast metropolitalnych w ramach ESK 2016

slajder

W Ostromecku, 12 km od Bydgoszczy, dziś zaczyna się konferencja pt. „Kultura i sport platformą współpracy miast”, zorganizowana przez Unię Metropolii Polskich. W konferencji biorą udział m.in. Krzysztof Maj, dyrektor Biura Europejskiej Stolicy Kultury i Jarosław Obremski, senator i przewodniczący Rady Programowej ds. Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. 

Podczas dwudniowej konferencji będzie mowa m.in. o sposobach na włączenie się miast Polski w nurt działań związanych z ESK 2016, zostanie również przedstawiony zarys programu ESK 2016 we Wrocławiu oraz podstawowe założenia i idee. Uczestnicy dowiedzą się na jakim etapie przygotowań jest obecnie stolica Dolnego Śląska oraz jak wygląda współpraca Wrocławia z regionem w ramach działań związanych z Europejską Stolicą Kultury.

DSC_0283 mTematyka konferencji (sportu i kultury) łączy się z dwoma wyzwaniami jakie czekają Wrocław już niebawem – organizacja całorocznego święta i karnawału kultury w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz 10-dniowe Igrzyska Sportów Olimpijskich (The World Games 2016). Oba wydarzenia potrzebują odpowiedniej promocji i organizacji, ale mogą stanowić także podstawę do współpracy Wrocławia z innymi polskimi metropoliami i wspólnej realizacji przedsięwzięć kulturalnych i sportowych. 

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail