Zgłoś uwagę

Ukrajins’kyj Zirz, czyli Ukraiński Przekrój to obraz ukraińskiej sztuki współczesnej powstały z przecięcia wielu warstw, ujawniający ukryte oblicze Ukrainy. Poszczególne warstwy: artystyczna, historyczna, społeczna, polityczna pokazują jak różnorodna i wielowątkowa jest najnowsza sztuka powstająca na Ukrainie.

W ramach programu muzycznego Miesiąca Lwowskiego w każdy kwietniowy weekend usłyszymy współczesne brzmienia inspirowane wschodnimi dźwiękami i melodiami, z różnych regionów Ukrainy i w różnej stylistyce. Na scenie zaprezentują się eksperymentalne projekty literacko-muzyczne i muzyczno-teatralne; nie zabraknie elektroniki, etno ani punk rocka. Wśród zaproszonych gości i muzyków znajdują się artyści tacy jak: Dakh Daughters, Vivienne Mort, Shatur – Gudur, ShockolaD, Dagadana, Hycz Orkiestr, Atmasfera i wielu innych.

W ramach Miesiąca Lwowskiego czeka nas także obszerny program edukacyjno-artystyczny od DAGADAN-y dla najmłodszych. Zarówno dzieci, jak i rodziców zapraszamy na trzy weekendy warsztatów, koncertów, prezentacji najciekawszych książek dla dzieci, spotkań z malarzami, lalkarzami, aktorami, muzykami, pisarzami i nowymi przyjaciółmi.

Weekend otwarcia Miesiąca Lwowskiego cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu całego weekendu wystawę Ukrajins’kyj Zriz. Przeobrażania, w dawnej kamienicy Mody Polskiej (przy Rynek 25) odwiedziło 3000 osób. Pierwszego dnia wystawę obejrzało, aż 1200 osób. W ciągu 3 dni podczas koncertów i spotkań z literatami w Klubokawiarni Lwowskiej pod Klepsydrą (klub PROZA) uczestniczyło 2000 osób. Natomiast w kinie Nowe Horyzonty, w czasie przeglądu Kina Ukraińskiego publiczność wypełniła sale po brzegi. Dwa seanse oglądało w sumie 300 osób. Nie wspominając o przechodniach Uliczki Lwowskiej.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail