Wtorek Regionalny w Barbarze - gościem Duszniki Zdrój

W najbliższy wtorek, 14 lipca, odbędzie się trzecie spotkanie w ramach Wtorków Regionalnych. Tym razem gościem, a zarazem gospodarzem Infopunktu i przestrzeni kulturalnej w Barbarze będą Duszniki Zdrój i zespół osób zaangażowanych w prowadzenie jednego z najczęściej odwiedzanych muzeów na Dolnym Śląsku –  Muzeum Papiernictwa.

Program spotkania:

11.00 – konferencja prasowa

- starania Muzeum Papiernictwa o wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO

- cenna kolekcja historycznych polskich banknotów w Muzeum Papiernictwa

- święto dusznickiego młyna papierniczego

11.30 – Papierowy Wtorek Regionalny – warsztaty dla dzieci i dorosłych (m.in. czerpanie papieru)

12.00  – 13.00  I tura

13.30 – 14.30 II tura

15.00 – 16.00 III tura

- prezentacja prac Adrianny Konopiak-Karpowicz i spotkanie z artystką.

- rozmowy o papierze, Dusznikach i muzealnictwie na Dolnym Śląsku

Ponadto: Dolnośląski Stolik Regionalny – jaki powinien być wtorek regionalny w Barbarze? Program ESK 2016 na Dolnym Śląsku – wolne rozmowy z Markiem Sztarkiem, koordynatorem współpracy ESK 2016 z regionem Dolnego Śląska.

Wtorki Regionalne w Barbarze:

Od czerwca 2015 do końca 2016 roku, każdy wtorek będzie poświęcony regionowi. W programie dominować będą przede wszystkim sprawy Dolnego Śląska, aczkolwiek region rozumiemy dużo szerzej. Dlatego będziemy podejmować sprawy pozawrocławskie, sąsiednich województw i naszych sąsiadów  z Niemiec i Czech.

Nie wyznaczamy jednej, stałej formuły wtorków. Przewidujemy, że wyznaczać je będą tematy wiodące. Wtorki regionalne mają być:

refleksyjne – skłaniające do dyskusji i zastanawiania się nad jakimś tematem, istotnym dla regionu, kultury;

oryginalne – podejmujące temat w nietuzinkowy, autorski sposób;

dostępne – umożliwiające uczestnictwo, czynne i bierne, różnych osób i środowisk.

Do współorganizacji wtorków regionalnych zapraszamy podmioty z Dolnego Śląska – instytucje kultury, organizacje pozarządowe, środowiska i partnerstwa, samorządy, grupy nieformalne, uczelnie i naukowców oraz  artystów.

Preferowane formy aktywności to: prezentacje, seminaria, warsztaty, debaty, konferencje prasowe, wystawy, koncerty, performance, happeningi, instalacje, pokazy, seanse itp.

Wydarzenia będą mogły się odbywać w godzinach otwarcia Barbary. Stałym punktem programu każdego wtorku będzie „Stolik dolnośląski”- wolna rozmowa o sprawach regionu.

Zgłoszenia intencji współ/organizacji wtorków regionalnych prosimy kierować do Marka Sztarka – koordynatora współpracy ESK 2016 z regionem Dolnego Śląska. E-mail: marek.sztark@wroclaw2016.pl, tel. 502 065 375.

Wtorki regionalne - Duszniki