Zgłoś uwagę

WUWA2 na III Kongresie Planowania i Projektowania Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie

WuWA 2 slajder

w czwartek 06.11.2014 r., Zbigniew Maćków, Kurator ds. architektury ESK Wrocław 2016 zaprezentuje projekt Wzorcowego Osiedla Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 – Nowe Żerniki podczas III Kongresu Planowania i Projektowania Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie.

W ramach tegorocznej, III edycji KPiPPM, która odbędzie się w dniach 6-7.11.br, przewidziano cztery panele dyskusyjne: Partycypacja odpowiedzialności za kształt przestrzeni publicznej, Skale przestrzeni publicznej we wnętrzach urbanistycznych i zasady jej formowania, Odpowiedzialność władzy publicznej za jakość przestrzeni miejskiej oraz Kształtowanie charakteru przestrzeni publicznej za pomocą narzędzi prawnych i urbanistycznych. Kurator ds. architektury ESK Wrocław 2016 zabierze głos podczas panelu dedykowanego zasadom formowania przestrzeni publicznej w przestrzeniach urbanistycznych.

Zainteresowanych problemem kształtowania przestrzeni współczesnych miast zapraszamy do śledzenia transmisji z obrad Kongresu na stronie: www.rzeszownazywo.pl.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.kongresprzestrzeni.pl

Nowe Żerniki (WuWA 2) to modelowe osiedle, które powstanie w zachodniej części Wrocławia, w pobliżu Stadionu Miejskiego, na południe od ulicy Kosmonautów. Inspiracją dla jego budowy stała się wystawa "Mieszkania i miejsca pracy" (Wohnungs – und Werkraumausstellung – WuWA) zorganizowana we Wrocławiu w 1929 roku przez śląski oddział Deutsche Werkbundu. Ekspozycja ta, składająca się z wielkiej wystawy oraz wzorcowego osiedla wzniesionego w rejonie ul. Zielonego Dębu, okazała się jednym z najciekawszych eksperymentów architektonicznych ubiegłego stulecia. Nowe Żerniki są elementem programu Europejskiej Stolicy Kultury i mają stać się architektoniczną wizytówka miasta podczas obchodów roku 2016 .

Więcej informacji o projekcie WUWA2 znajduje się na stronie: www.nowezerniki.pl

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail