Wykład Anny Lacaton – projekt Duże A

Zapraszamy na drugi wykład cyklu ARCHITEKTURA w ramach projektu Duże A, który wugłosi Anna Lacaton z pracowni Lacaton & Vassal. Wykład odbędzie się 19 września (poniedziałek) o godz. 18.00, w sali 9 we Wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21). Wstęp wolny.

Temat: Przestrzenie (nie)piękna

O pracowni:
Biuro Lacaton & Vassal z siedzibą w Paryżu, jest międzynarodową firmą architektoniczną, oferującą projekty budynków użyteczności publicznej, budownictwa mieszkaniowego oraz projekty urbanistyczne. Swoje realizacje tworzą w oparciu o zasadę hojności przestrzennej z zachowaniem niezbędnej ergonomii. Starają się szanować potrzeby i sposób życia użytkowników tak, by podnosić standard ich życia.
lacatonvassal.com

O naszym gościu:
Anne Lacaton, ur. w 1955 r. we Francji. W 1980 r., ukończyła Ecole d'Architecture w Bordeaux, a w 1984 r. uzyskała dyplom w dziedzinie urbanistyki na Uniwersytecie w Bordeaux. Nauczała jako profesor wizytujący na wielu uniwersytetach: w Madrycie, gdzie prowadziła kurs magisterski w dziedzinie architektury mieszkaniowej (2007-2013); EPFL w Lozannie (2004, 2006 i 2010-11); na Uniwersytecie Florydy, Ivan Smith Studio (2012); na Uniwersytecie NY-Buffalo, Clarkson Chair (2013); Pavillon Neuflize OBC w paryskim Palais de Tokyo (2013-2014); na Uniwersytecie Sassari we włoskim Alghero (2014); w Harvard Graduate School of Design, Kenzo Tange (2011) & Design critic (2015).

Kuratorzy panelu ARCHITEKTURA: arch. Anna Grajper i arch. Sebastian Dobiesz (pracownia LAX).

Zainteresowanych skorzystaniem ze słuchawek z symultanicznym tłumaczeniem wykładu na język polski prosimy o kontakt mailowy na adres: wroclaw@sarp.org.pl. Zapisy na słuchawki przyjmujemy do 16 września.

FACEBOOK DUZE A

Lacaton & Vassal Lacaton & Vassal 2 Cover Photo Duże A