Zgłoś uwagę

Wykład "Miasto dla pieszych" w ramach Duże A

Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oddział we Wrocławiu - organizator całorocznego cyklu DUŻE A_PRZESTRZEŃ DLA PIĘKNA: NATURA-SPOŁECZNOŚĆ-ARCHITEKTURA, uprzejmie przypomina o najbliższym wykładzie "Miasto dla pieszych", który 13 czerwca o godz. 18.00 wygłosi KESS CHRISTIAANSE (KCAP, Holandia) w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).

O naszym gościu:
Architekt i urbanista. Były współpracownik biura OMA w Rotterdamie, od 1989 prowadzi pracownię KCAP. Wykładał na TU w Berlinie, od 2003 jest profesorem ETH w Zurychu. Był kuratorem International Architecture Biennale Rotterdam (IABR) pt. "Open City. Designing Coexistence". Od 2011 jest liderem programu "Future Cities Laboratory" w Singapurze. Poza pracą architekta skupia się na procesach i zależnościach urbanistycznych. Ekspert w dziedzinie rewitalizacji terenów industrialnych.

O pracowni KCAP:

Rotterdamską pracownię KCAP cechuje zintegrowana metodologia pracy opartej na interdyscyplinarności oraz zaangażowaniu w temat, program i kontekst. Pozwala to na zróżnicowane podejście i daje podstawy dla dalszych badań i testów. Biuro koncentruje się na rozwoju czystych, żywych rozwiązań i szukaniu odpowiedzi na problemy społeczne oraz ekonomiczne.

http://www.kcap.eu/en/

Wykład odbędzie się 13 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00, w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).

Spotkanie jest częścią tematycznego panelu SPOŁECZNOŚĆ, podejmującego kwestie formowania wspólnoty przez architekturę i uczestnictwa użytkowników przestrzeni publicznych w ich tworzeniu. Umiejętnie projektowana przestrzeń buduje społeczeństwo zaangażowane, usprawnia funkcjonowanie miast. Przestrzeń publiczna odgrywa zasadniczą rolę w tworzeniu więzi społecznych, emocji, realizowaniu potrzeb.

Kuratorzy panelu: arch. Józef Franczok i arch. Marcin Kolanus (pracownia PORT).

Zainteresowanych skorzystaniem ze słuchawek z symultanicznym tłumaczeniem wykładu na język polski prosimy o kontakt mailowy na adres: wroclaw@sarp.org.pl.

Zapisy na słuchawki przyjmujemy do 10 czerwca.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/duzeA/
oraz http://wroclaw.sarp.org.pl/pl/duze_a/

Edycja specjalna projektu DUŻE A jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Duże A

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail