Zgłoś uwagę

Wymienili się książkami i wiedzą na moście. Fotorelacja

slajderrrr

Kilka dni temu przechodząc przez most Uniwersytecki można było wymienić książki i skorzystać z plenerowej czytelni. Odbyła się także wymiana wiedzy o wrocławskich mostach. To inicjatywa organizatorów programu „Mosty”, realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Tuż po rozpoczęciu wymiany na moście Uniwersyteckim zjawiła się pierwsza wrocławianka z torbą wypełnioną po brzegi książkami. Pozostali uczestnicy cieszącej się sporym zainteresowaniem akcji przynosili zwykle po kilka pozycji, a następnie spędzali między książkami dłuższy czas – w poszukiwaniu tego, co najbardziej chcieliby przeczytać. Najwięcej fanów miały książki fantastyczne i historyczne.

Nikt nie odszedł z pustymi rękami. Wystarczyło udzielić poprawnej odpowiedzi w jednym z quizów przygotowanych przez wolontariuszy programu „Mosty”. Pytania dotyczyły historii i ciekawostek związanych z wrocławskimi mostami. Wrocławianie sporo wiedzą o mostach. Chociaż na zdjęciach najlepiej rozpoznawali Grunwaldzki, Piaskowy i Zwierzyniecki, a z tymi mniejszymi i kładkami mieli problemy. Nic dziwnego, bo we Wrocławiu samych mostów jest dużo ponad sto – relacjonują wolontariusze.

Celem wydarzenia była promocja programu „Mosty”. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którzy mają koncepcję na wydarzenie artystyczne. Autorzy ciekawych inicjatyw będą mogli zrealizować je na jednym z wrocławskich mostów lub kładek w czerwcu 2015 roku. – To niepowtarzalna szansa, żeby zaprezentować swoją wizję na tak niezwykłej scenie, jaką jest most. Na realizację pomysłu można otrzymać dotację w wysokości nawet do 80 tysięcy złotych – dodaje Karolina Marciniak, koordynatorka programu „Mosty”. Zgłoszenia trwają do 15 października. W programie mogą uczestniczyć mieszkańcy Wrocławia i regionu w wieku od 7 do 35 lat.

Wśród uczestników wczorajszej wymiany pojawiały się pomysły na wydarzenie artystyczne, które można będzie zrealizować w ramach programu. – Znajomi grają muzykę folkową, myślę, że mogliby w ciekawy sposób zinterpretować jeden z mostów – wyjaśniał jeden ze studentów, który wziął udział w wymianie. 

Fotorelacja przygotowana przez Beatriz Romero

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail