Wyniki naborów Wrocławskiego Programu Wydawniczego

Wyniki II naboru i rozpoczęcie III naboru

Komisja Konkursowa Wrocławskiego Programu Wydawniczego, w składzie: Jacek Sutryk (dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, przewodniczący komisji), Jarosław Broda (dyrektor Wydziału Kultury UMW), Jerzy Pietraszek (zastępca dyrektora Wydziału Kultury UMW), Olga Nowakowska (zastępca dyrektora generalnego Biura Festiwalowego Impart 2016), Magda Brumirska (koordynator Wrocławskiego Programu Wydawniczego), rozstrzygnęła 8.11.2016 r. postępowanie konkursowe w II edycji Programu. Kwota zaplanowana w budżecie na dofinansowanie publikacji wyniosła 143 500 zł.

Wydawcy złożyli w II naborze 24 wnioski o dofinansowanie: 4 projektów czasopism (od 1 do 2 numerów) oraz 20 projektów książek. Łączna wnioskowana kwota dofinansowania wyniosła 454 549,99 zł brutto. W wyniku oceny formalnej oraz oceny ekspertów pod obrady Komisji zakwalifikowane zostały 3 projekty czasopism oraz 15 projektów książek.

Decyzje Komisji Konkursowej były oparte na ocenach ekspertów, planowanej dacie premiery, powiązaniu publikacji z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem oraz potencjale promocyjnym dla miasta i regionu.

Komisja zadecydowała o dofinansowaniu w formie koedycji następujących tytułów:

Czasopisma:

1. „Format”, red. nacz. Andrzej Saj - 1 numer (Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu) – 45 000,00 zł
  2. „ROBB+MAGGazin”, red. nacz. Robert Błaszak - 2 numery (wyd. Robert Błaszak) - 12 000,00 zł
  3. „Dolny Śląsk”, red. nacz Stefan Bednarek - 1 numer(Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne)      7 000,00 zł

(Podane kwoty dotyczą łącznej sumy dofinansowania w ramach koedycji czasopism).

Książki

1. „O historii Wrocławia i Dolnego Śląska inaczej”, red. Marek Derwich - tom 2 (Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii) - 30 000,00 zł
  2. „Było... Wrocławsko - wielkopolska historia domowa”, Barbara Zakrzewska (A Linea) - 15 000,00 zł
  3. „Moi papierowi kochankowie. Eseje”, Ewa Sonnenberg (Stowarzyszenie Rita Baum) - 12 500,00 zł
  4. „Zdjęcie inaczej zabić”, Aleksander Wenglasz (Fundacja im. T. Karpowicza) - 10 000,00 zł
  5. „Szepty i szyki”, Kamil Zając (Fundacja im. T. Karpowicza) - 8 000,00 zł
  6. „Dzienniki Zenona Kałuży”, Radosław Wiśniewski (Dom Literatury w Łodzi) - 4 000,00 zł

Równocześnie Komisja Konkursowa ogłasza rozpoczęcie naboru do III edycji Programu. Wnioski mogą być składane do 15.12.2016 r. do godz. 15:00.

Pełne wyniki II naboru oraz szczegółowe informacje o III naborze znajdują się na www.wroclaw2016.strefakultury.pl/wpw

Wrocławski Program Wydawniczy jest częścią programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Wrocławski Program Wydawniczy