Zgłoś uwagę

Wystartował Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu

Inauguracja wystawy "Artists and Masterpieces of Illustration", curated by Bologna Children`s Book Fair/Bologna Fiere - Najpiękniejsze ilustracje ostatnich 50 lat oraz czytanki przed zachodem słońca z udziałem Prezydenta Rafała Dutkiewicza we wtorek otworzyły trzecią edycję Festiwalu Literatur dla Dzieci we Wrocławiu.

Jubileuszową wystawę nagrody Bologna Ragazzi będzie można zobaczyć w Muzeum Pana Tadeusza do 30 czerwca. Wstęp bezpłatny.

Za nami również pierwsze spotkanie literackie i warsztaty plastyczne. Krótki poradnik plastyczny Jak zdobyć Nagrodę Nobla? poprowadziła Katarzyna Radziwiłł, a Przez Polskę od A do Z według książki „Alfabet polski” poprowadziła Anna Skowrońska. Sztuka oraz pasja gromadzenia i kategoryzowania przedmiotów była z kolei motywem przewodnim warsztatów plastycznych poprowadzonych przez Grażkę Lange na podstawie jej książki Warszawa. Dzień zwieńczyło spotkanie z pszczelarzem oraz wieczorne czytanie „Pszczół” Piotra Sochy. 

Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu potrwa do niedzieli, a w programie jeszcze m.in. spotkania z Brandonem Mullem (autor cyklu Baśniobór), Martinem Widmarkiem (autor m.in. cyklu Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai), Barbarą Gawryluk (autorką książek o psich bohaterach: Dżoku, Kaktusie i Balticu). Na ul. Oławskiej można zobaczyć jubileuszową wystawę Butenko PINXIT!, która podsumowuje sześć dekad pracy artystycznej twórcy Gapiszona – Bohana Butenki, a od piątku do niedzieli skorzystać z porady Ostrego Dyżuru Literackiego, który przyjmuje pacjentów spragnionych literackiej porady na receptę w Muzeum Pana Tadeusza.

Festiwal w niedzielę zakończą Literackie Oscary – Gala finałowa, na której poznamy tytuł Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci wydanej w 2015 roku. Zagra zespół Jerz Igor. Organizatorzy zachęcają do przebierania się w stylu glamour, a żadne dziecko nie wyjdzie z pustymi rękami.

Szczegółowy program: http://bit.ly/FLDD_Wroclaw_2016. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, wymaga jest wcześniejsza rejestracja.

Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu odbywa się w dniach 31 maja – 5 czerwca pod honorowym patronatem Prezydenta Rafała Dutkiewicza. Jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

FESTIWAL LITERATURY DLA DZIECI wro_fldd_3 wro_fldd_4 wro_fldd_5 fldd_wro_2

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail