Zgłoś uwagę

Wystawa Fabiena Lédé w Galerii BWA Studio

„The Gradual Disappearance of Melancholy” Fabiena Lédé bierze się z potrzeby kreowania alternatywnych rzeczywistości, z fascynacji anarchią i kodami, jakimi operuje kolektywna wyobraźnia. Z jednej strony ujawnia się tu estetyczny eksces – z drugiej zachmurzone marginesy fantazji. Z reprodukowanych i blednących wciąż odłamków wspomnień i pragnień tworzą się kolejne warstwy marzeń o czymś więcej niż to, co już jest. Wystawę będzie można oglądać od 31 marca do 20 maja w Galeria Studio BWA Wrocław (Ruska 46a, 301).

To będzie o wytwarzaniu i o odczuwaniu przyjemności. O spekulacjach na temat tego, co może się wydarzyć. O prywatnych utopiach i wewnętrznych pejzażach, w których dobrze jest się czasem zgubić.  O przyspieszaniu i zwalnianiu tempa. O zakłóceniach piękna i o pięknie zakłócenia.

Fabien Lédé – francuski artysta wizualny, performer i scenograf. W swojej praktyce artystycznej tradycyjne formy kreacji łączy z D.I.Y. oraz technologią, eksperymentuje ze światłem i bada napięcie między materialnymi i wirtualnymi aspektami sztuki. Zafascynowany alternatywnymi sposobami ekspresji, tworzy wielowarstwowe pejzaże, multimedialne rzeźby interaktywne i site-specifikowe instalacje oraz wyszywa utrzymane w naiwnym stylu rysunki raw graffiti. Konsekwentnie eksploruje marginesy języków artystycznych, konstruując tym samym własny idiom twórczy. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Orleanie oraz Interdisciplinary Printmaking na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu, gdzie prowadzi otwartą pracownię Atelier F. LÉDÉ.

Wystawa stanowi rozwinięcie projektu, nad którym artysta pracował w ubiegłym roku w trakcie rezydencji w Koszycach w ramach współpracy Programu Rezydencji Artystycznych AIR Wro z Kosice Artist in Residence.

Współpraca kuratorska: Joanna Stembalska
Galeria Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46a/301, III piętro
Wystawa czynna:
wtorek-czwartek: 14:00-18:00
piątek: 12:00-19:00
sobota: 12:00-16:00
→ http://airwro.wroclaw2016.strefakultury.pl/
http://bwa.wroc.pl/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

The_Gradual_Melancholy_Flyer_Recto (1)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail