Zgłoś uwagę

Wystawa „Fañch Le Henaff plakaty” od dzisiaj w Domku Miedziorytnika

Fañch le Henaff przyjechał do Wrocławskiej PWSSP w 1984 roku i był studentem grafiki w pracowniach Jana Jaromira Aleksiuna i Eugeniusza Geta Stankiewicza. Artysta od tamtego czasu odwiedzał wielokrotnie Polskę i Wrocław. Organizował na terenie Francji wystawy polskich artystów, jest mądrym i oddanym ambasadorem kultury polskiej. 

Plakaty z lat 1981-2016  Fañcha le Henaffa prezentowane na wystawie w Domku Miedziorytnika we Wrocławiu są świadectwem zaangażowania artysty oraz jego rówieśników, Bretończyków urodzonych na początku lat sześćdziesiątych XX wieku, w życie społeczne i kulturalne ich ojczystej Bretanii.

Fañch wykonał plakaty m.in. dla szkoły stowarzyszenia Diwan w Quimper (Skol Diwan Kemper), w której nauczanie odbywa się w języku bretońskim, dla konkursu wiedzy o Bretanii i o języku bretońskim dla uczniów (Lavar Ar Vro), do spektaklu pt. „Ar Mestr” (Mistrz) granego po bretońsku przez zespół teatralny Ar Vro Bagan.
 "Zasada działaj lokalnie, myśl globalnie jest także bliska Fañchowi le Henaffowi, który swoje przywiązanie do korzeni, do ojczystej ziemi i jej tradycji łączy bez problemu z proeuropejskim myśleniem, z otwartością na ludzi i na różnorodność kulturową, którą wspólnie tworzą.  Plakaty Fañcha otwierają nam drzwi do jego lokalnego świata i do wielkiego świata, a ich wartość artystyczna idzie w parze z zaangażowaniem obywatelskim." - mówi, Elżbieta Sokołowska, dyrektor Domu Bretanii w Poznaniu

 

Wystawa czynna od 27 września do 15 października 2017
Otwarcie wystawy: 28 września 2017 (czwartek) o godzinie 17.00.

Wstęp bezpłatny.

Wystawie towarzyszy obszerny katalog. Duża część plakatów prezentowana na wystawie to serigrafie autorskie zrealizowane w niewielkich nakładach.


Domek Miedziorytnika
pełni funkcję galerii, jest miejscem zajęć z grafiki warsztatowej dla studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz rezydencji artystycznych. Kontynuowana jest tradycja Krótkich kursów sztychu, Krótkich kursów mezzotinty. Trwają prace nad opracowaniem dokumentacji artystycznej i prywatnej Eugeniusza Geta Stankiewicza. Dla zwiedzających dostępna jest galeria i pracownia graficzna na parterze, stała ekspozycja cyklu grafik Rebusy oraz inne prace na pierwszym piętrze Domku Miedziorytnika.

Domek Miedziorytnika jest otwarty: wtorek, środa, czwartek - 13.00 - 17.00 i w soboty od 12.00 do 18.00.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

afisz franka internet internet 6 internet 1 internet 2 internet 3 internet 4 internet 5 zaproszenie Franka internet internet 12 internet 7 internet 8 internet 9 internet 10 internet 11 franek internet 3 franek internet 1 internet 17

Pliki do pobrania

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail