Wystawa: książka artystyczna "Wrocław moje miasto"

„Wrocław moje miasto” to artystyczna książka przestrzenna stworzona przez uczniów wrocławskich szkół podstawowych 18 lat temu i dziś. Powstały jej dwa tomy, pierwszy wydany w 1998 roku (prezentowany na wystawach w kraju i zagranicą), drugi jest w trakcie realizacji przy współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016. Poproszono dzieci o przedstawienie w krótkiej formie literackiej ważnego dla nich miejsca we Wrocławiu i zilustrowanie go. Efektem pracy 1140 uczniów są unikatowe zarówno w strukturze, jak i treści książki, opatrzone wspólnym tytułem „Wrocław moje miasto”, o łącznej długości 127 m.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy w Galerii Twórczości Plastycznej Młodych – MDK Śródmieście (Wrocław, ul. Dubois 5) w dniach 7 grudnia 2015 – 4 stycznia 2016, gdzie eksponowany jest pierwszy tom książki i materiały, z których wspólnie stworzymy część drugą. Docelowo będą one prezentowane w przestrzeni miejskiej. Wystawa jest czynna w godzinach pracy MDK, wstęp wolny.

„To graficzno-literackie dzieło dziecięcej wyobraźni jest zapisem zbiorowej intencji łączącej wiedzę o mieście i aktywność twórczą. Książka „Wrocław moje miasto” jest wyrazem emocjonalnej więzi z miastem jego najmłodszych mieszkańców. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, nasze przeżycia będące odbiciem krótkiej chwili w życiu, gdy jesteśmy dziećmi, istnieją dzięki pamięci. Niezapisane giną. Ideą książki jest ich utrwalenie.” – piszą o idei organizatorzy.

W ramach programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Festiwalu Literatury dla Dzieci 2 czerwca 2016 roku odbędzie się happening i uroczysta prezentacja książek „Wrocław moje miasto”.

Więcej informacji: T U T A J

Książka artystyczna