Zgłoś uwagę

Wystawa Kuby Bąkowskiego

18 marca - 31 grudnia 2016
Port lotniczy

W ramach projektu "Inwazja na wrocławskim lotnisku" będziemy mogli zobaczyć dwie prace Kuby Bąkowskiego, artysty starającego się ukazać humanistyczny wymiar zagadnień naukowych; jego prace pokazywane były między innymi w Moskwie, Wiedniu czy Nowym Jorku. Artysta łączy działania performerskie i fotografię, a jedynym śladem kreowanych przez niego zdarzeń są pojedyncze zdjęcia prezentowane w formie lightboxów.

Wernisaż już 18 marca (godz. 18:00), a wystawę będzie można podziwiać aż do końca roku w przestrzeniach Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice (ul. Graniczna 190).

UWAGA: 18 marca spod dworca Świebodzkiego o godz. 17:00 odjedzie 50-osobowy autokar prosto na lotnisko, by ułatwić Wam udział w tym projekcie. Bądźcie z nami!

"Ursa Major Bobrek Centrum" to praca zrealizowana w formie krótkiego zdarzenia w 2007 roku w kopalni węgla kamiennego w Bytomiu, podczas którego grupa siedmiu górników przez kilka minut odtwarzała kształt konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy (Ursa Major) przy użyciu lamp czołowych zamontowanych na ich hełmach. 

"Polaris. Lato 2009" to wynik projektu zrealizowanego podczas wyprawy polarnej na Spitzbergen zorganizowanej przez Instytut Geofizyki PAN. Projekt, o którym mowa, Bąkowski zrealizował przy wykorzystaniu niedźwiedzich przebrań używanych podczas ludowych rytuałów na Opolszczyźnie. Performance, a zarazem sesja fotograficzna, miały miejsce wieczorem w ciągu dnia polarnego nad brzegiem Morza Arktycznego. Fotograf ukazuje jednego z naukowców biorącego udział w wyprawie, ubranego w kombinezon przeżyciowy i maskę niedźwiedzia, trzymającego lampę błyskową, która iluminuje punkt na nocnym niebie gdzie Gwiazda Polarna - Polaris, jest oczekiwana...

Więcej informacji na stronie artysty www.kubabakowski.net oraz T U T A J.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

kuba bąkowski

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail