Zgłoś uwagę

Wystawa TRANSWROCŁAW w Galerii Entropia

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy „T R A N S W R O C Ł A W” – 13.01.2017 o godz.18.00 w Galerii Entropia oraz na premiery kinowe projektów filmowych w Kinie Nowe Horyzonty: „Włodzimierz Kałdowski – człowiek z kamerą” – 17.01.2017 o godz.20.00 i „TRANS – WROCŁAW czyli Podróż z Wiatrem i pod Wiatr Historii” 18.01.2017 o godz.18.00. Wstęp na wystawę i projekcje filmowe jest bezpłatny.

Wystawa prezentuje 3 projekty zrealizowane przez Galerię Entropia w roku Europejskiej Stolicy Kultury, które w różnorodny sposób odnoszą się do historii, sztuki i przestrzeni Wrocławia. 

„Art’n'Scroll” to nietypowy projekt w przestrzeni miasta prezentujący dzieła sztuki na ulicznych nośnikach reklamowych „cityscroll” i zmieniający je w rodzaj ekranów kinematograficznych. Projekt odbył się w ramach Wrocław - wejście od podwórza.
Artyści: Mira Boczniowicz, Bożena Grzyb-Jarodzka, Barbara Kozłowska, Bogusław Michnik, Beata Rojek, Urszula Wilk.

 

 


„Włodzimierz Kałdowski – człowiek z kamerą” zawiera unikalne materiały dokumentalne zrealizowane przez Włodzimierza Kałdowskiego na taśmie 16 mm we Wrocławiu w latach 1956-1981.

 


Tytułowy „TRANS–WROCŁAW czyli Podróż z Wiatrem i pod Wiatr Historii” to film animowany przedstawiający 1000-letnią historię Wrocławia poprzez zdarzenia i postaci ze świata kultury, sztuki i polityki, które związane były z naszym miastem. Jest to efekt wielomiesięcznej pracy kilkorga wrocławskich artystów z udziałem dzieci i młodzieży oraz pracy studyjnej i „postprodukcyjnej”. Artyści: Alicja Jodko, Aga Jarząb, Beata Rojek, Tomasz Dobiszewski, Sonia Sobiech. Muzyka: Male Instrumenty, Paweł Romańczuk. Ścieżka dźwiękowa: Maciek Bączyk. Scenariusz, reżyseria, opracowanie plastyczne: Alicja Jodko

Projekty filmowe mają formę publikacji zawierających płytę DVD i towarzyszący jej booklet.

Pierwszy z nich przybliża sylwetkę Włodzimierza Kałdowskiego, tytułowego „człowieka z kamerą”, fotografa i filmowca o nieprzeciętnej biografii, który tuż po wojnie przyjechał do Wrocławia i od tego momentu stale dokumentował to miasto.

Z kolei booklet do "TRANS-WROCŁAW" odsłania kulisy realizacji filmu przytaczając także imponująco długą listę obsady filmowej (ponad 50 postaci) i jeszcze dłuższą listę twórców i uczestników projektu.

Promocja tych nieodpłatnych publikacji będzie się odbywać w trakcie trwania wystawy w Galerii Entropia oraz podczas premierowych projekcji w Kinie Nowe Horyzonty.

Szczegółowe informacje:
1. "Włodzimierz Kałdowski – człowiek z kamerą"
Dokumentalne materiały filmowe z Wrocławia 1956 – 1981
http://www.entropia.art.pl/view_news.php?id=458
https://www.facebook.com/events/792437604230315/

2. „TRANS–WROCŁAW czyli Podróż z Wiatrem i pod Wiatr Historii”
1000 lat historii Wrocławia w filmie animowanym
http://www.entropia.art.pl/view_news.php?id=459
https://www.facebook.com/events/1852055271708722/

3. Art’n’Scroll | sztuka w ruchu
www.artnscroll.pl
http://www.wroclaw2016.strefakultury.pl/artnscroll-sztuka-w-ruchu

T R A N S W R O C Ł A W
wystawa / projekcje
13 - 27.01.2017
Kuratorzy: Alicja & Mariusz Jodko
Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Źródło: [http://www.entropia.art.pl/]

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

TRANSWROCŁAW_galeria entropia (19) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (1) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (2) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (3) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (4) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (5) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (6) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (7) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (8) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (9) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (10) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (11) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (12) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (14) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (15) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (16) TRANSWROCŁAW_galeria entropia (17)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail