Zgłoś uwagę

XX Festiwal Muzyki Kameralnej „WIECZORY W ARSENALE”

26 czerwca - 10 lipca 2016
dziedziniec wrocławskiego Arsenału

Festiwal organizowany jest nieprzerwanie od 1997 roku i dzięki swojej niepowtarzalnej formule zyskał szerokie i wierne grono wielbicieli.

Festiwal od lat należy do najbardziej urokliwych muzycznych imprez we Wrocławiu. Jeśli chcą Państwo odpocząć od rutyny życia muzycznego w salach koncertowych i spotkać się z utworami największych kompozytorów w plenerze, z letnim zefirkiem i śpiewem ptaków w tle, to „Wieczory w Arsenale” są do tego idealną okazją. Koncerty organizowane są w przepięknej scenerii zabytkowego wrocławskiego Arsenału, na jego dziedzińcu, na którym umieszczana jest specjalna festiwalowa estrada i widownia, zabezpieczona przed niespodziewanym deszczem. To wspaniałe miejsce nie tylko do słuchania muzyki, ale i do towarzyskich spotkań czy wspólnych wieczornych wyjść z rodziną albo znajomymi.
 
Będą mogli Państwo usłyszeć występy cenionych artystów. Warto posłuchać koncertu zespołu kameralnego Polish Cello Quartet (29 czerwca) – niecodziennie mamy okazję doświadczyć brzmienia czterech wiolonczel. Atrakcją będzie też z pewnością występ znakomitej polskiej flecisti, Agaty Igras (6 lipca), harfistki Malwiny Lipiec (8 lipca) czy grającego na wibrafonie Thomasa Doblera (9 lipca). W finale festiwalu zaprezentuje się skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska. Na specjalną uwagę zasługuje wspólny występ znakomitego piosenkarza Mietka Szcześniaka i towarzyszącego mu zespołu Krzysztof Herdzin Trio (3 lipca), podczas ich koncertu możemy się spodziewać pięknych aranżacji największych przebojów takich zespołów, jak The Beatles czy The Rolling Stones (program zatytułowany został „Songs From Yesterday”).
 
Piosenka, wibrafon, trio jazzowe, harfa, obój, skrzypce, wiolonczela to tylko niektórzy z bohaterów tegorocznych „Wieczorów”. Niezwykle bogaty jest repertuar festiwalowy. Publiczność będzie mogła posłuchać muzyki tak znakomitych i sławnych mistrzów, jak Bach, Händel, Haydn, Boccherini, Mozart, Schubert, Brahms, Borodin, Elgar, Mahler, Karłowicz, Massenet, Bacewicz czy Piazzolla. Każdy ze Państwa będzie miał zapewne okazję, aby znaleźć swój ulubiony utwór.
www.wieczorywarsenale.pl
wstęp płatny

Daty koncertów:
26.06, 29.06, 1.07, 3.07, 6.07, 7.07 8.07, 9.07, 10.07

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Wieczory w Arsenale Wieczory w Arsenale 2015-1 - zdj. Photokot.pl Wieczory w Arsenale 2015-2 - zdj. Photokot.pl Wieczory w Arsenale 2015-3 - zdj. Photokot.pl Wieczory w Arsenale 2015-4 - zdj. Photokot.pl Wieczory w Arsenale 2015-5 - zdj. Photokot.pl

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail