Zgłoś uwagę

Za nami pierwszy koncert Non Sola Scripta

Podczas pierwszego koncertu festiwalu organowego Non Sola Scripta usłyszeliśmy piękny koncert Winfrieda Böniga – organisty tytularnego Katedry św. Piotra i Najświętszej Maryi Panny w Kolonii oraz pokaz umiejętności utalentowanych trębaczy młodego pokolenia z Wratislavia Trumpet Consort. W składzie: Igor Cecocho, Paweł Spychała, Seweryn Wróbel i Aleksander Zalewski.

Za tydzień 9 lipca zapraszamy na koncert wirtuoza gry na organach Vincenta de Pola z Hamburga i wybitnego akordeonisty Klaudiusza Barana z Warszawy. Wspólnie zaprezentują interpretacje dzieł m.in. Jana Sebastiana Bacha.
Kup bilet

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 19:00.

Bilety
Bilety po 20 i 15 zł dostępne w kasie Impartu (Mazowiecka 17), na stronie http://www.impart.art.pl, na platformie http://www.eventim.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn oraz na godzinę przed koncertami w Kościele św. Krzyża.

 

O festiwalu
Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów – co wybrzmiewa już w łacińskim tytule – jest nie tylko to, co zapisane w partyturze, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Non Sola Scripta łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną (także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów), znakomite dzieła muzyki dawnej z propozycjami współczesnymi. To jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest eksperyment wynikający ze spotkania wybitnych muzyków – nieoczekiwane wariacje na temat kompozycji organowych są wynikiem energii, jaka wytwarza się w niecodziennych koncertowych składach, łączących najlepszych organistów z całego świata z mistrzami innych instrumentów i wybitnymi wokalistami.

Szczegółowy program festiwalu na: www.nonsolascripta.wroclaw2016.strefakultury.pl

Fot. Marcin Jędrzejczak

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Winfried Bönig Non Sola Scripta Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (2) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (1) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (3) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (4) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (5) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (6) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (7) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (8) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (9) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (10) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (11) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (12) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (13) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (14) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (15) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (16) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (17) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (18) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (19) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (20) Non_Sola_Scripta_1_koncert_fot. Marcin Jędrzeczak (21)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail