Zgłoś uwagę

Zagubiony "Przewodnik po zaminowanym terenie"

Z dumą przedstawiamy ostatni z projektów przygotowywanych w ramach literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 we współpracy z Ośrodkiem Postaw Twórczych. Rozpoczęliśmy współwydaniem antologii tekstów prozatorskich i poetyckich z magazynu „Helikopter” pt. Przewodnik po zaminowanym terenie, a teraz zapraszamy Państwa na spacer po Wrocławiu śladami wybranych wierszy z tej publikacji.

W czterech miejscach w przestrzeni Wrocławia – nieprzypadkowych, mocno związanych z historią miasta – ukryte są wiersze, które tworzą niejednoznaczny, alternatywny przewodnik po tkance miasta. Dotarcie do nich wymaga uważności i nowego spojrzenia na elementy otaczającej nas przestrzeni, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, np. tablice informacyjne na budowach.

Tak mówi o projekcie jeden z jego pomysłodawców, Krzysztof Śliwka: Punktem wyjścia jest swoisty dialog kulturowy tworzący nową jakość na mapie Wrocławia, jak również próba odczytania  współczesnej literatury w kontekście burzliwej historii miasta. Jest to zarazem zaproszenie do szeregu intelektualnych gier oraz wiara w płynną wymianę energii z tym, co było, co jest, co będzie świadectwem naszego współudziału w tworzeniu wspólnej płaszczyzny porozumienia.

Zagubiony Przewodnik po zaminowanym terenie powstał w ramach programu Bibliopolis. Przez cały 2016 rok wprowadzaliśmy literaturę i książki w przestrzeń miasta, by na stałe zamienić Wrocław w miasto-bibliotekę.

Szczegóły projektu i mapa wierszy dostępne: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

2 3 10 IMG_3328 IMG_3337 IMG_3343

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail