Zgłoś uwagę

Zakochani w książkach

W czerwcu we Wrocławiu mieszkańcy i turyści zakochają się w książkach. Wszystko za sprawą pierwszych w mieście szybkich randek z literaturą!

Czytaj, dyskutuj o literaturze i poznaj swoją „drugą połówkę” lub nowych przyjaciół. Do tego zachęcają organizatory pierwszego we Wrocławiu speed readingu. Akcja oparta jest na zyskujących coraz większą popularność tzw. „szybkich randkach” podczas których, w krótkim czasie spotyka się wiele osób i można nawiązać nowe znajomości.

 

Podczas speed readingu będzie można poznać osoby, które lubią czytać, szukają ciekawych książek, chcą dyskutować o literaturze i poezji oraz spędzać czas w miłym towarzystwie – Umożliwiamy spotkanie osobom, które łączy wspólna pasja. W ten sposób znajdą one nowe inspiracje czytelnicze, znajomych i może - kto wie - także swoją „drugą połówkę” – mówi Elżbieta Gładkowska, koordynatorka akcji.

Szybkie randki z literaturą to 2 godzinne spotkania, które będą odbywać się w trzy czerwcowe weekendy w różnych częściach miasta. Jak się do nich przygotować? – Wystarczy przynieść swoją ulubioną książkę, której fragment będzie się czytać innym uczestnikom speed readingu. Podczas 7 minutowych "randek" usłyszymy też fragmenty, które przygotowali inni. Każda para będzie mieć też kilka minut na dyskusję. Jeśli  dwójka uczestników będzie chciała kontynuować znajomość, pomożemy im się skontaktować. To może być początek niezwykłej historii – tłumaczy Gładkowska.

 

Speed readingi będą odbywać się w soboty i niedzielę w godzinach 14.00-16.00 w dniach: 4 i 5.06; 18 i 19.06; 25 i 26.06 w Parku Tołpy przy ul. Nowowiejskiej (pawilony kultury ESK) oraz na  placu Nowy Targ. A także 4 i 5.06, 25 i 26.06 w Klubokawiarni Barbara ul. Świdnicka 8c.

 

Akcja jest organizowana we współpracy z Dolnośląską Biblioteką Publiczną. Jeśli uczestnik nie będzie miał ze sobą książki, na czas spotkania będzie mógł wypożyczyć egzemplarz ze stoiska biblioteki. Spotkania w parku i na placu Nowy Targ umili herbata mrożona przygotowana przez organizatorów serwowana z kubeczków ozdobionych cytatami z dzieł literackich.
Szczegóły na stronie wydarzenia w serwisie Facebook TUTAJ.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Happy Alex Lemon speed rading_2

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail