Zgłoś uwagę

Zakończył się nabór w ramach Programu Rezydencji Artystycznych 2016

slajderrrr

Zakończył się nabór w ramach pierwszej edycji programu Rezydencji Artystycznych ESK 2016. Dokładnie 20 trzyosobowych zespołów zgłosiło swój akces do programu, a są wśród nich znani i cenieni wrocławscy twórcy, lecz nie brakuje także osób, które dopiero budują swoje artystyczne CV i dla których wyjazd do San Sebastián mógłby być szansą na zaprezentowanie swoich twórczych dokonań szerszemu gronu odbiorców. 

Większość propozycji ma charakter interdyscyplinarny, nawiązują do baskijskiej kultury i jej fundamentów, często próbując ją w jakiś sposób wyjaśnić, czy nawet rozwiązać niczym zagadkę, a przez to zrozumieć i przybliżyć wrocławianom. 

19 września wyłonione zostaną 3 grupy kandydatów, którzy zostaną zaproszeni na rozmowy, podczas których będą mogli bezpośrednio zaprezentować swoje pomysły komisji oceniającej, w skład której wchodzą m.in. Maciej Masztalski (Teatr Ad Spectatores), Grzegorz Czekański (Fundacja Karpowicza), Agnieszka Kubicka – Dzieduszycka (Wro Art Center), Lech Moliński (Wrocławska Fundacja Filmowa). Lista osób, które pojadą do hiszpańsko-baskijskiej ESK 2016 zostanie ogłoszona 25 września.

Na czym polega Program Rezydencji Artystycznych ESK 2016? W ramach programu Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oferuje artystom, wywodzącym się z Wrocławia i Dolnego Śląska, możliwość odkrycia San Sebastián i realizowania w tym mieście swoich autorskich projektów. Do udziału w naborze zapraszamy trzyosobowe grupy, które chciałyby zrealizować swój artystyczny pomysł, inspirując się hiszpańską i baskijską ESK 2016. Program Rezydencji Artystycznych nie precyzuje dziedziny lub dziedzin sztuki, które mogą się stać narzędziem artystycznej ekspresji.  

Więcej informacji na stronie: http://wroclaw2016.strefakultury.pl/rezydencje/

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail