Zgłoś uwagę

Zapraszamy na 9. Leo Festiwal

W tym roku NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna zaprasza Państwa do odkrycia czarującego muzycznego humoru, którego źródła mogą być rozmaite. Czasami jest to historyjka stojąca za jakimś utworem, czasami parodia. Również elementy teatralne wprowadzają żarty, a mistrzowie kompozycji, tacy jak Haydn, który uchodzi za jednego z ojców humoru w muzyce, sprawiają, że śmiejemy się, ponieważ oczekiwaliśmy czegoś innego, a oni nas zaskoczyli… Słuchajmy i śmiejmy się zatem! Festiwal potrwa od 28 maja do 4 czerwca w Narodowym Forum Muzyki.

Program
 

Prezentacja filmu niemego L'assassinat du duc de Guise (Zabójstwo księcia Gwizjusza) z 1908 r. rozpocznie błyskotliwy program poświęcony filmowi, program pełen broadwayowskiego blasku. Muzykę do tego filmu niemego stworzył Camille Saint-Saëns – była to rzeczywiście pierwsza muzyka do filmu w historii. Podczas tego koncertu zabrzmią również utwory Kurta Weilla i Fredericka Loewe – niezwykle ważnych kompozytorów piszących dla Broadwayu, autorów licznych przebojów. Wiele z nich do dzisiaj przechowujemy w muzycznej pamięci. Miklós Rózsa, zdobywca Oscara, autor wielu słynnych ścieżek dźwiękowych do takich filmów, jak Księga dżungli, Ben Hur, Quo vadis czy Juliusz Cezar, był też ambitnym twórcą muzyki koncertowej. Na festiwalu zabrzmi jego znakomity, skomponowany w 1943 r. Koncert na orkiestrę smyczkową.

 

Podczas pierwszego koncertu Leo Festiwalu liderzy NFM Leopoldinum – Orkiestry Kameralnej (Christian Danowicz, Michal Micker i Marcin Misiak) będą kontynuować naszą udaną współpracę ze studentami wrocławskiej Akademii Muzycznej.Cieszymy się też, że będziemy mogli ponownie zaprezentować operę Michała Ziółkowskiego Brzydkie kaczątko, która odniosła wielki sukces w ubiegłym roku.

Chcę podziękować wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie Leo Festiwalu – dyrektorowi Andrzejowi Kosendiakowi, który zawsze zachęca mnie do kreatywnego planowania, Oldze Dereń-Stefaniuk, która sprawia, że każdy pomysł staje się rzeczywistością, i wszystkim uczestniczącym w nim muzykom. Specjalne podziękowania kieruję do Małgorzaty Podzielny za jej wspaniałą pracę z młodymi solistami i chórami.

Ernst Kovacic
Dyrektor artystyczny Leo Festiwalu

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

2016_05_29_Opera_brzydkie_kaczatko_fot_slawek_przerwa 2016_05_29_Opera_brzydkie_kaczatko_fot_slawek_przerwa-9857 2016_05_29_Opera_brzydkie_kaczatko_fot_slawek_przerwa-9877 2016_05_29_Opera_brzydkie_kaczatko_fot_slawek_przerwa-9916 2016_06_01_Festival_du_corps_I_IV_fot_slawek_przerwa-0123 2016_06_01_Festival_du_corps_I_IV_fot_slawek_przerwa-0132 2016_06_01_Festival_du_corps_I_IV_fot_slawek_przerwa-0156

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail