Zgłoś uwagę

Zapraszamy na kulturalne lato we Wrocławiu

Lato w mieście? Pełne kultury! W wakacyjnym programie Biura Wrocław 2016 coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy serwowanej z odrobiną szaleństwa muzyki klasycznej, polskiej rzeźby na najwyższym, światowym poziomie, sztuk (zarówno pięknych, jak i walki) wprost z Dalekiego Wschodu czy kulturalnego spędzania czasu na łonie natury. Przed nami XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta (2 lipca - 27 sierpnia) - jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych przeglądów muzyki organowej w Polsce i Europie, podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni za sprawą festiwalu Nihon No Nami (10 i 11 czerwca), wystawa - hołd dla Magdaleny Abakanowicz - fenomenalnej artystki światowej sławy oraz atrakcje dla mieszkańców Wrocławia w ramach programów mikroGRANTY i Sąsiadujemy.

Organowe improwizacje na Ostrowie Tumskim
Już 2 lipca startuje XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta - jeden z najstarszych  i najbardziej renomowanych przeglądów muzyki organowej w Polsce i Europie. Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej: festiwal łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną (także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów), znakomite dzieła muzyki dawnej  z propozycjami współczesnymi. Non Sola Scripta to muzyczna podróż przez kilka wieków w jednym  z najpiękniejszych zakątków Wrocławia. Koncerty odbywają się w niedzielne, wakacyjne wieczory  w przepięknych wnętrzach kościoła Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, na co dzień niedostępnego dla zwiedzających. Na Ostrowie Tumskim przez całe lato usłyszeć będzie można największych wirtuozów i improwizatorów organów, tytularnych organistów najwspanialszych katedr Polski i zagranicy – w tym roku zaproszenie na wrocławski festiwal przyjęli m.in. Roman Parucki (Gdańsk) i Małgorzata Klorek  (Warszawa), Winfried Boenig (Kolonia, Niemcy), Jan van Mol (Antwerpia, Belgia) i Giulio Mercati (Mediolan, Włochy). Bilety do sprzedaży tafią 13 czerwca. Do nabycia będą w kasie Impartu, na platformie www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży w Saturnie, Media Markcie i Empiku. Dostępne będą także na godzinę przed każdym koncertem w kościele Św. Krzyża.
Więcej informacji: NonSolaScripta.wroclaw2016.strefakultury.pl

 

Abakany w Galerii Dworcowej
Działalność Galerii na piętrze Dworca Wrocław Główny zainaugurowana została w 2016 roku znakomitą wystawą „Photography Never Dies”, przekrojowo opowiadającą o historii fotografii. Kolejna, rozpoczynająca się 23 czerwca ekspozycja przyjmuje odmienną perspektywę i skupiona jest wokół prac jednej tylko artystki. Fundacja All That Art! Wrocław, Biuro Wrocław 2016, European ArtEast Foundation London, we współpracy z Magdalena Abakanowicz Studio, mają przyjemność zaprezentować „Ślady istnienia, w hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz (1930 – 2017)” - wystawę retrospektywną dzieł jednej z najwybitniejszych artystek awangardowych Europy Wschodniej XX wieku, znanej z wykorzystywania tkaniny jako materiału do rzeźb. Do 25 sierpnia 2017 w Galerii Dworcowej, w mia ART GALLERY oraz  w przestrzeniach miejskich zaprezentowanych zostanie ponad sto rzeźb i rysunków stanowiących przekrój twórczości Magdaleny Abakanowicz, pochodzących z jej prywatnych zbiorów. Wystawa, którą stworzył Mariusz Hermansdorfer (bliski przyjaciel artystki, długoletni dyrektor Muzeum Narodowego) wspólnie  z Marią Rus Bojan – kuratorką specjalizującą się w sztuce Europy Wschodniej, obejmuje przekrój wszystkich etapów kariery artystki i stanowi punkt wyjścia do odkrycia Magdaleny Abakanowicz jako kobiety, artystki, Polki. Bilety do Galerii Dworcowej w cenie 10zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) do nabycia będą przed wejściem na wystawę.
Więcej informacji: TUTAJ

 

Wrocław na japońskiej fali
W najbliższy weekend wrocławianie zaproszeni zostaną w podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni - 10 i 11 czerwca w Imparcie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Nihon No Nami („japońska fala”), organizowanego przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI i Biuro Wrocław 2016. Japońską kulturę i sztukę mieszkańcom Wrocławia przybliżą goście wprost z Dalekiego Wschodu - w programie pojawi się m.in. Kosen Yanagiya, performer rakugo, japońskiego teatru jednego aktora. Gościć będziemy też tancerzy i muzyków jiutamai – wyjątkowego tańca wykonywanego w świątyniach shinto. Na festiwalu wystąpi również aktorka mimiczna Yumi Sato, która tym razem wejdzie w rolę wokalistki prezentującej tradycję i współczesność japońskiej pieśni. W galerii Impartu zobaczymy wystawę prac Małgorzaty MAUKO Korczak łączących cechy japońskiej kaligrafii (shodo) i malarstwa tuszowego (sumi-e). O swoim spotkaniu z kyogi karuta (japońską grą polegającą na rozpoznawaniu wierszy po ostatnich znakach) opowie Bartosz Hołoszkiewicz, którego wystawa fotografii otwarta zostanie dzień wcześniej w Muzeum Współczesnym Wrocław. Na uczestników czekają również warsztaty (choćby makijażu scenicznego czy noszenia kimono), pokazy sztuk walki, prezentacje bonsai czy japońskiej broni. Podstawowe bilety uprawniające do korzystania w weekend (w godz. 14.00-18.00) ze wszystkich atrakcji zaplanowanych w Galerii Impartu, strefie dziecięcej i gier oraz w Sali Teatralnej, kosztują 20zł (normalny) i 10zł (ulgowy). Dostępne będą  w sobotę od godz. 13.30 przez cały czas trwania festiwalu. Do nabycia są także bilety obejmujące wszystko to, co bilet podstawowy oraz dodatkowo - w cenie 30zł (normalny) i 20zł (ulgowy) - dwudniowa wejściówka z biletem na przedstawienie Rakugo (sobota g. 18:00). Bilet w cenie 50zł (normalny) i 30zł (ulgowy) - dwudniowa wejściówka oraz wstęp na przedstawienie i koncert Jiutamai (niedziela g. 18.00). Dwudniowa wejściówka z biletem na oba przedstawienia (Rakugo i Jiutamai) wraz z możliwością rezerwacji dwóch warsztatów kosztuje 100zł (normalna) i 70zł (ulgowa). Szczegółowe informacje  o biletach oraz lista warsztatów znajdują się na stronie www.nihonnonami.pl oraz TUTAJ.


Weź miasto w swoje ręce
Początek lata to idealny czas na spotkania z kulturą na łonie natury – tych na pewno nie zabranie  w programach mikroGRANTY i Sąsiadujemy. Czerwcowa edycja mikroGRANTÓW dedykowana jest tym, którzy uwielbiają zieleń i wszelkie inicjatywy na świeżym powietrzu. Tym razem, między 1 a 15 czerwca, chętni mogą zgłaszać pomysły na projekty realizowane na tzw. obszarach rekreacyjnych, czyli  w otwartych, dostępnych dla mieszkańców miasta przestrzeniach, np. parkach, skwerach, placach czy podwórkach. Najlepsze z pomysłów Biuro Wrocław 2016 pomoże zorganizować i wesprze kwotą do 5 000 zł. Przez całe lato wrocławianie będą tez mogli uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w ramach Sąsiadujemy, kontynuacji projektu Wrocław - wejście od podwórza. Na mieszkańców czekają happeningi, koncerty, warsztaty oraz spektakle, a także filmy z muzyką graną na żywo czy spacery po zapomnianych lub nieznanych częściach miasta. Program rozpoczął się cyklem bezpłatnych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców Ołbina, a w kolejnych miesiącach odwiedzi także Brochów i Przedmieście Oławskie.
Więcej informacji: TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

nihon no nami DSC_2894 DSC_2897 DSC_2898 DSC_2906 DSC_2915 DSC_2944 DSC_2947 DSC_2955 DSC_2958 DSC_2962 DSC_2965 DSC_2972 DSC_2977 DSC_2975 DSC_2980 DSC_3008 DSC_2983 DSC_3010 DSC_3014 DSC_3017 DSC_3019 DSC_3021 DSC_3022 Non_Sola_Scripta_plakat

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail