Zbierz ekipę i zróbcie film! 48 Hour Film Project

Już 10-12.06.2016 odbędzie się 48 Hour Film Project Wrocław, podczas którego znów udowodnimy, że zrobienie dobrego filmu w 48 godzin jest możliwe.

Najlepsza produkcja zrealizowana we Wrocławiu pojedzie na światowy finał konkursu w Stanach Zjednoczonych - FILMAPALOOZA 2017 i będzie mieć szansę zabłyśnięcia podczas FESTIWALU FILMOWEGO W CANNES.

O tym, kto zwycięży w tym roku zadecyduje jury w składzie:
ARTUR BARCIŚ - aktor filmowy i teatralny związany ze sceną warszawską, absolwent PWSFTviT w Łodzi [2]. Znany ze wspaniałych, wyrazistych oraz niezliczonych ról telewizyjnych, teatralnych oraz kinowych, głównie drugoplanowych w  polskim kinie  lat 80-tych i 90-tych,  w tym z "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego oraz "Znachora" Jerzego Hoffmana.  Sympatię publiczności zyskał również dzięki postaci, którą stworzył w "Miodowych Latach", serialu nadawanym w latach 1998 - 2004 oraz dubbingowaniu filmów zagranicznych. Za rolę w filmie "Galerianki" Katarzyny Rosłaniec otrzymał nominację do Złotej
Kaczki 2009 - nagrody przyznawanej przez czytelników miesięcznika FILM. Od 1984 roku aktor Teatru Ateneum. Reżyser teatralny.

EWA SKIBIŃSKA - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Odtwórczyni głównej roli w głośnym filmie "Matka Teresa od kotów". szerokiej publiczności znana głównie z ról w serialach "Barwy szczęścia", "Pierwsza miłość" czy "Prawo Agaty". Uznanie krytyki i publiczności zdobyła rolą Oli Watowej w ekranizacji jej autobiograficznej opowieści w reżyserii Roberta Glińskiego "Wszystko, co najważniejsze..."

Jest laureatką wielu nagród teatralnych, w tym najważniejszych w kraju trzech Złotych Iglic za lata 1989, 2000, 2003. W 2002 została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, a w 2011 – Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

KATARZYNA GONDEK - autorka filmów i form literackich. Absolwentka filmoznawstwa i kursu dokumentalnego w Szkole Wajdy. Uczestniczka Berlinale Talents 2016. Jej film „Figura” znalazł się w konkursie festiwalu Sundance. Obecnie pracuje nad dokumentem o splotach pamięci i polsko-belgijską krótką fabułą „Deer Boy”. W 2014 r. wrocławska „Gazeta Wyborcza” wyróżniła ją nagrodą "Warto". W roku 2015  została nominowana do Nagrody Stypendium Stanisława
Barańczaka, a jej powieść „Otolit” do nagrody "Gryfia".

PIOTR CZERKAWSKI - krytyk filmowy i dziennikarz kulturalny. Publikuje w "Kinie", "Filmie", "Dzienniku", "Odrze", a także w portalach internetowych "Filmweb.pl" i "Dwutygodnik.com". Współgospodarz ostatniego sezonu "Weekendowego Magazynu Filmowego" w TVP 1, autor nominowanego do nagrody PISF-u bloga "Cinema Enchante".

WERDYKT JURY POZNAMY PODCZAS GALI WRĘCZENIA NAGRÓD, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 18 CZERWCA 2016  W KINIE NOWE HORYZONTY.

Zanim jednak uczestnicy projektu zaczną kręcić filmy, BĘDĄ MIELI OKAZJĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W BEZPŁATNYCH WARSZTATACH SCENARIUSZOWYCH Z
AGNIESZKA KRUK - cenioną scenarzystką wykładowczynią scenariopisarstwa i autorką programów studiów scenariopisarskich w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz pomysłodawczynią i organizatorką festiwalu Script Fiesta.

WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH 4-05.06 W CENTRUM TECHNOLOGII AUDIOWIZUALNYCH [3]  przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu.

EKIPY NALEŻY ZGŁASZAĆ ZA POŚREDNICTWEM STRONY:
WWW.48HOURFILM.COM/WROCLAW

Harmonogram, regulamin oraz informacje o konkursie:  www.48hfppoland.pl

Współorganizatorami konkursu we Wrocławiu są: FUNDACJA PRZESTRZEŃ FILMOWA I WROCŁAWSKA FUNDACJA FILMOWA, NARODOWE FORUM MUZYKI, WROCLAW FILM COMMISSION DZIAŁAJĄCA W STRUKTURZE ODRY-FILM INSTYTUCJI KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO, KINO NOWE HORYZONTY, CENTRUM TECHNOLOGII AUDIOWIZUALNYCH, IMPART.

PARTNERZY STRATEGICZNI: KGHM, Audionetwork, HP, Art Hotel, Szklarnia

PROJEKT REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU FILMOWEGO EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY WROCŁAW 2016.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO.

WSPÓŁFINANSOWANIE: POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ.

Zapraszają,
Fundacja Przestrzeń Filmowa oraz Wrocławska Fundacja Filmowa