Zgłoś uwagę

Zbigniew Maćków opowie o Nowych Żernikach

zm1_fot Marysia Mackow

14 stycznia w Sali Wielkiej Starego Ratusza odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. Czy Wrocław jest polską stolicą przedsiębiorczości? W konferencji weźmie udział m.in. kurator ESK 2016 ds. architektury, Zbigniew Maćków.

Zbigniew Maćków będzie jednym z uczestników panelu dyskusyjnego, gdzie będzie rozmawiał o kierunkach rozwoju Wrocławia m.in. jako miasta atrakcyjnego zarówno jako miejsce do życia, jak i prowadzenia biznesu. Maćków przedstawi idee i podstawowe założenia projektu Nowe Żerniki (WuWA 2), który jest jednym z kluczowych projektów Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Oprócz kuratora ESK w dyskusji wezmą udział: Karol Patynowski (Associate Director, Tenant Representation, JLL), Jarosław Prawicki (Head of Sales & Marketing, UBM Polska), Jacek Uhryn (Sales Manager, Fortum Power & Heat Polska, UBM Polska). Dyskusję będzie moderować Richard Stephens (Poland Today).

Informacje o konferencji oraz jej plan można znaleźć: TUTAJ.  

Nowe Żerniki to modelowe osiedle, które ma stać się alternatywą do „produkcji taśmowej” mieszkań – mocno ujednoliconej i nie zawsze jakościowo zadowalającej oferty generowanej przez rynek. Powstanie w zachodniej części miasta, w pobliżu Stadionu Miejskiego, na południe od ulicy Kosmonautów. Projektowane przez najlepszych wrocławskich architektów osiedle odpowiadać ma potrzebom nowoczesnych mieszkańców miasta, ułatwiać budowanie więzi społecznych, sprostać normom budownictwa ekologicznego, a także stać się architektoniczną wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Więcej o projekcie Nowe Żerniki można przeczytać: TUTAJ.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail