Zgłoś uwagę

Zbliża się Non Sola Scripta

XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy NON SOLA SCRIPTA to jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych przeglądów muzyki organowej w Polsce i Europie. Program festiwalu to muzyczna podróż przez kilka wieków w jednym z najpiękniejszych zakątków Wrocławia. Cykl koncertów rozpocznie się 2 lipca i przez całe lato, co niedzielę, gościć będzie w zabytkowym kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim. Podczas pierwszego festiwalowego koncertu (2 lipca, godz. 19:00) usłyszymy efekty współpracy Winfrieda Böniga, organisty tytularnego Katedry św. Piotra i NMP w Kolonii, z utalentowanymi trębaczami młodego pokolenia z Wrocławia – grupą Wratislavia Trumpet Consort.

Bilety (15/20 złotych) dostępne będą w kasie Impartu, na www.impart.art.pl, na platformie www.eventim.pl, a także w stacjonarnych punktach sprzedaży (Empik, Media Markt i Saturn). Do kupienia będą też na godzinę przed każdym koncertem w kościele Św. Krzyża.

► PROGRAM | BILETY

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Organowy NON SOLA SCRIPTA to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów – co wybrzmiewa już w łacińskim tytule – jest nie tylko to, co zapisane w partyturze, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. NON SOLA SCRIPTA łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną (także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów), znakomite dzieła muzyki dawnej z propozycjami współczesnymi. To jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest eksperyment wynikający ze spotkania wybitnych muzyków – nieoczekiwane wariacje na temat kompozycji organowych są wynikiem energii, jaka wytwarza się w niecodziennych koncertowych składach, łączących najlepszych organistów z całego świata z mistrzami innych instrumentów i wybitnymi wokalistami.

NON SOLA SCRIPTA już od ponad 20 lat dopisuje kolejny rozdział do bogatych, sięgających korzeniami baroku, tradycji muzyki organowej Wrocławia. Koncerty odbywają się w niedzielne, wakacyjne wieczory w przepięknych wnętrzach kościoła Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, na co dzień niedostępnego dla zwiedzających. Na Ostrowie Tumskim przez całe lato usłyszeć będzie można największych wirtuozów i improwizatorów organów, tytularnych organistów najwspanialszych katedr Polski i zagranicy – w tym roku zaproszenie na wrocławski festiwal przyjęli m.in. Roman Perucki (Gdańsk) i Małgorzata Klorek (Warszawa), Winfried Boenig (Kolonia, Niemcy), Jan van Mol (Antwerpia, Belgia) i Giulio Mercati (Mediolan, Włochy).
 

Bilety

Bilety (20/15 zł) dostępne będą w kasie Impartu oraz na platformie eventim.pl i w stacjonarnych punkach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn od 13 czerwca. Bilety nabyć będzie można także na godzinę przed każdym koncertem w kościele Św. Krzyża.

Więcej informacji o 24. Międzynarodowym Festiwalu Organowym NON SOLA SCRIPTA znajduje się na stronach: T U T A J i T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Ostrów Tumski fot.MJędrzejczak Non_Sola_Scripta_Kosciol_sw_Krzyza_fot_Marcin_Jedrzejczak_4 Non_Sola_Scripta_Kosciol_sw_Krzyza_fot_Marcin_Jedrzejczak_1 Non_Sola_Scripta_Kosciol_sw_Krzyza_fot_Marcin_Jedrzejczak_2 Non_Sola_Scripta_Kosciol_sw_Krzyza_fot_Marcin_Jedrzejczak_3

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail