Zgłoś uwagę

Znakomity spektakl Leningrad w październiku w Imparcie

Znakomicie zrealizowany muzyczny spektakl, zbudowany na bazie 18 piosenek z repertuaru zespołu "Leningrad" z Sankt Petersburga. Przedstawienie wciąga od początku niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz porywa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych. Od ponad ośmiu już lat na kameralnej scenie Teatru Piosenki spektakl cieszy się niesłabnącą popularnością wśród publiczności, która po każdym przedstawieniu domaga się bisów. Spektakl odbędzie się 26 i 27 października w Imparcie. Bilety w sprzedaży.

koncepcja i reżyseria spektaklu: Łukasz Czuj
aranżacja i kierownictwo muzyczne: Krzysztof Łochowicz
tłumaczenie tekstów: Michał Chludziński
projekty kostiumów i przestrzeni: Elżbieta Rokita

W twórczości "Leningradu" i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego. To też ludzie odwróceni plecami do polityki, do Putina, współczesnej Rosji. Celebrujący wolność w ramach niczym nieograniczonej artystycznej anarchii.

Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. W Rosji "Leningrad" jest niezwykle popularny, jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływów Kazika i "Kultu" w Polsce.
- Łukasz Czuj, reżyser wrocławskiej realizacji.

Miejsce: Impart, sala kameralna
Bilety: 40 zł, 35 zł
KUP BILET (26.10, godz. 19.00)
KUP BILET (27.10, godz. 19.00)

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

CS Impart Leningrad 13 XII 2012 fot. Natalia Borzymowska (1) CS Impart Leningrad 13 XII 2012 fot. Natalia Borzymowska (40) (Copy) CS Impart Leningrad 13 XII 2012 fot. Natalia Borzymowska (5) (Copy) CS Impart Leningrad 13 XII 2012 fot. Natalia Borzymowska (42) (Copy) CS Impart Leningrad 13 XII 2012 fot. Natalia Borzymowska (4) (Copy)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail