Zgłoś uwagę

Znamy daty 53. edycji Jazzu nad Odrą!

Znamy termin tegorocznej, 53. odsłony festiwalu Jazz nad Odrą. Najbliższa edycja jednej z najstarszych polskich imprez jazzowych odbędzie się na scenach Impartu już między 26 a 30 kwietnia.

Organizowany od 1964 roku Jazz nad Odrą każdej wiosny prezentuje najciekawszych artystów jazzowych z całego świata - przez lata festiwal gościł prawdziwe gwiazdy europejskiego i światowego jazzu, takie jak m.in.: Pat Metheny, Paco deLucia, Al Di Meola, Kenny Garret czy Dave Holland. Regularnie można też na nim spotkać najbardziej obiecujących muzyków młodego pokolenia, choćby nowe gwiazdy wskazywane przez krytyków amerykańskiego magazynu DownBeat (we Wrocławiu gościli: The Bad Plus, Jason Moran, Vijar Iyer i wielu innych). Jazz nad Odrą to jedno z tych wydarzeń na polskiej scenie muzycznej, którego po prostu nie można przegapić - w dorocznym rankingu czytelnicy branżowego Jazz Forum już od kilku lat to właśnie wrocławski festiwal uznają za najlepszą jazzową imprezę w kraju.

Nieodłączną częścią festiwalu i jego znakiem rozpoznawczym jest konkurs na Indywidualność Jazzową. W najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursie jazzowym mogą wziąć udział instrumentaliści i wokaliści, którzy w czasie trwania festiwalu nie przekroczyli 35 roku życia. Od pierwszych lat istnienia konkursu jego laureatami byli tacy znakomici muzycy i gwiazdy polskiego jazzu jak Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Seifert, Ewa Bem, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Janusz Strobel, Henryk Miśkiewicz, Tomasz Szukalski czy Andrzej Zaucha. Na zgłoszenia do edycji 2017 czekamy do 31 marca. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajdą Państwo na stronie (T U T A J).

Więcej informacji o 53. edycji Jazzu nad Odrą znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: jazznadodra.pl oraz na Facebooku

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Jazz nad Odrą 53 Jazz nad Odrą_plakat

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail