Zgłoś uwagę

Znamy jury 1. edycji 48 Hour Film Project Wrocław

48hp

Fundacja Przestrzeń Filmowa – organizator 48HFP Wrocław ma zaszczyt przedstawić jury 1. edycji międzynarodowego konkursu filmowego, w którym zarejestrowane ekipy mają za zadanie zrobić film w 48 godzin w oparciu o trzy obowiązkowe elementy: bohatera, rekwizyt i linijkę tekstu oraz w utrzymaniu gatunku filmowego, który wylosują podczas Kickoffu – 17.04.2015 r. w Centrum Technologii Audiowizualnych. Konkurs jest projektem realizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

48 Hour Film Project to poza adrenaliną, nieprzespanymi nocami i dobrą zabawą jest również wielką szansą zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych twórców na sprawdzenie się, wyjście z kamerą w przestrzeń miejską (obowiązkowym elementem każdego filmu jest również Wrocław, dlatego specjalnie dla naszych filmowców pracownicy Wroclaw Film Commission zorganizowali pozwolenia na wstęp do wielu atrakcyjnych miejsc Wrocławia). Udział w konkursie ułatwia nawiązywanie kontaktów pomiędzy środowiskami filmowymi, a dla wielu jest pierwszym poważnym krokiem w kierunku dalszej kariery filmowej. Wszystkie filmy, które powstaną w 48 godzin będzie można obejrzeć na dużym ekranie Kina Nowe Horyzonty (21 – 22.04.2015 r.).

Zaproszenia do jury przyjęli i to oni zdecydują o tym, która ekipa zdobędzie tytuł najlepszego filmu 1. edycji 48HFP Wrocław i będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym festiwalu Filmapalooza w 2016 r. oraz walczyć o pokaz swojego filmu w Cannes:

Milenia_FiedlerMilenia Fiedler – montażystka filmowa współpracująca między innymi z Andrzejem Wajdą, Mariuszem Trelińskim, Witoldem Adamkiem, Piotrem Wereśniakiem, Bodo Koxem, Urszulą Antoniak. W dorobku ma ponad 30 filmów fabularnych (m. in.: Weiser, Egoiści, Katyń, Dziewczyna z szafy), kilkadziesiąt spektakli teatru TV, filmów dokumentalnych oraz seriali telewizyjnych. Wykłada montaż w szkole filmowej w Łodzi, współpracuje również z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Wajdy oraz z Pomorską Szkołą Filmową. Członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej, założyciel i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Montażystów PSM. Nagradzana w kategorii najlepszy montaż m. in. Polskie Nagrody Filmowe Orły oraz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Wieslaw_Saniewski_2Wiesław Saniewski – reżyser, producent i scenarzysta filmowy. Był krytykiem filmowym i reportażystą. Zasiadał w jury na wielu festiwalach filmowych na całym świecie. Autor takich książek jak Wróżenie z kina i Niewinność utracona w kinie. Jest reżyserem kilku spektakli teatralnych, ale przede wszystkim wielu filmów, m. in.: Nadzór, Dotknięci, Deszczowy żołnierz, Bezmiar sprawiedliwości, Wygrany. W swojej twórczości zajmuje się tematami trudnymi i ważnymi społecznie. Charakterystyczną cechą jego filmów jest mieszanie konwencji i stylów oraz świetna gra aktorów. Jego kunszt został wielokrotnie doceniony na międzynarodowych festiwalach takich jak MFF w Mediolanie, Londynie, Phoenix, Sydney, FFP w Chicago, FFP „Wisła” w Moskwie, WorldFest w Houston i wielu innych.

Tomasz_AugustynekTomasz Augustynek – operator obrazu. Z kamerą miał do czynienia od dziecka. Jego ojciec też operator zabierał go często do pracy w Telewizji Kraków, gdzie już jako pięciolatek eksplorował zakamarki studia, ciemni fotograficznej i montażowni. Jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach, gdzie również przez pewien czas wykładał. Jako autor zdjęć ma na swoim koncie kilka filmów fabularnych i seriali: Wataha, Oczy mojego ojca, Ostatnie Piętro, Odwróceni. Nie wstydzi się również, tego, że swój warsztat doskonalił na planie setek reklam i teledysków. Obecnie pracuje nad nowym serialem Prokurator.

Roman_GutekRoman Gutek – przewodniczący jury, który zaprosił Fundację Przestrzeń Filmowa do zorganizowania 48HFP we Wrocławiu. Swoją przygodę z filmem zaczynał jeszcze na studiach prowadząc DKFy UBAB i Hybrydy organizując wiele przeglądów filmowych. Śmiało można o nim powiedzieć twórca. To dzięki niemu powstał Warszawski Festiwal Filmowy czy znana firma dystrybucyjna Gutek Film, zajmująca się rozpowszechnianiem kina autorskiego. Wprowadził dotychczas do polskich kin około 400 filmów, które obejrzało ponad 12 milionów widzów. W 2001 roku stworzył i jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Od 2010 dyrektor American Film Festival. Obydwa festiwale odbywają się we Wrocławiu, gdzie również za jego sprawą powstało unikalne Kino Nowe Horyzonty – multipleks, prezentujący kino artystyczne, które w ciągu dwóch lat przyciągnęło milion widzów. Jego zasługi dla kinematografii zostały wielokrotnie uznane. Jest laureatem Paszportu Polityki, kawalerem francuskiego orderu SZTUKI i LITERATURY, uhonorowano go Krzyżem Rycerskim Orderu Republiki Węgierskiej, a jego warszawskie kino MURANÓW otrzymało EUROPA CINEMAS AWARD dla najlepszego europejskiego kina 2003 roku. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Na najlepszych twórców filmów, które jury doceni w aż 13 kategoriach czekają nagrody rzeczowe: aparaty fotograficzne, czytniki do ebooków, książki filmowe, gadżety, dyplomy, a na zwycięską ekipę 2 bilety na międzynarodowy finał 48HFP – Filmapalooza (USA) i szansa na pokaz w Cannes. Na kilku szczęśliwców z jednej z nagrodzonych ekip czeka również wejście na plan filmu „Twój Vincent”, które ufundowało Centrum Technologii Audiowizualnej.

Wszystkie nagrodzone filmy zostaną pokazane na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w 2015 roku.

Ogłoszenie werdyktu jury i uroczysta gala finałowa odbędą się 25 kwietnia 2015 r. w Kinie Nowe Horyzonty.

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail