Zgłoś uwagę

Znamy wyniki naboru na rezydencję w Grafikwerkstatt w Dreźnie!

12 grudnia w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Wrocławia odbyło się posiedzenie jury w ramach naboru na rezydencję w Grafikwerkstatt w Dreźnie. W jego wyniku wybrana została Dominika Ziober-Król. Gratulujemy!

Wymianę rezydencyjną dla twórców specjalizujących się w grafice warsztatowej Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Drezno organizuje od dwóch lat. Dzięki niej w Dreźnie pracować już mogły Natalia Tarnawa oraz Katarzyna Roman. W 2018 roku wrocławska rezydencja będzie mieć miejsce po raz trzeci – na przełomie lutego i marca. Zgodnie z jej warunkami wybrana artystka otrzyma zakwaterowanie, przestrzeń do pracy oraz diety, w tym na pokrycie kosztów podróży i zakupu materiałów.

Dominika Ziober-Król – absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta na kierunku Grafika i Sztuka Mediów oraz Edukacja Artystyczna. Wielokrotna stypendystka, a także laureatka licznych nagród, m.in. nagrody Rektora w Konkursie na Najlepszy Dyplom Roku 2016. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, w tym malarstwem, rysunkiem i projektowaniem, jednak jej wiodącym medium jest grafika artystyczna. Wszystkie te dyscypliny traktuje jako narzędzia artystycznej wypowiedzi, dlatego często w swoich pracach miesza techniki, media i eksperymentuje. Co definiuje jej sztukę, to połączenie wartości kulturowych i popkulturowych z prywatnymi obserwacjami.

[link do wyników naboru na stronie Gminy Wrocław]
[Grafikwerkstatt Dresden]

Organizatorzy
– Miasto Wrocław
– Miasto Drezno

Partnerzy
– Program Rezydencji Artystycznych AIR Wro prowadzony w ramach Biura Wrocław 2016
– Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
– Domek Miedziorytnika
– Galeria Miejska we Wrocławiu
– Grafikwerkstatt Dresden

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

drezno-profilowe

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail