Zgłoś uwagę

Znamy wyniki naboru na rezydencję w San Sebastián

biuro San Sebastian 2016

Spośród wszystkich 20 wniosków zgłoszonych do naboru na rezydencję artystyczną w San Sebastián aż 18 z nich zostało zakwalifikowanych do oceny. Dziś wiemy już, jakie 3 grupy kandydatów zostaną zaproszone na rozmowy z komisją, podczas których osobiście będą mogły zaprezentować swoje pomysły i zawalczyć o ich realizację w trakcie 21-dniowego pobytu w Kraju Basków. Zwycięski projekt ogłoszony zostanie 25 września.

Komisja, w której skład wchodzą m.in. Grzegorz Czekański – przewodniczący (Fundacja Karpowicza), Maciej Masztalski (Teatr Ad Spectatores), Lech Moliński (Wrocławska Fundacja Filmowa) i Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka (Wro Art Center), przyznała największą liczbę punktów autorom następujących projektów: „Reanimacja”, „Po drugiej stronie stołu”, „Materias Primas”. Z wybranymi artystami kontaktować będziemy się indywidualnie. Lista przedstawiająca oceny wszystkich wniosków dostępna jest pod adresem http://wroclaw2016.strefakultury.pl/rezydencje/.

Wszystkim uczestnikom naboru dziękujemy raz jeszcze za przesłanie projektów! 

Na czym polega Program Rezydencji Artystycznych ESK 2016? W ramach programu Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oferuje artystom wywodzącym się z Wrocławia i Dolnego Śląska możliwość odkrycia San Sebastián i realizowania w tym mieście swoich autorskich projektów. Do udziału w naborze zapraszamy trzyosobowe grupy, które chciałyby zrealizować swój artystyczny pomysł, inspirując się hiszpańską i baskijską ESK 2016. Program Rezydencji Artystycznych nie precyzuje dziedziny lub dziedzin sztuki, które mogą się stać narzędziem artystycznej ekspresji.

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail