Zgłoś uwagę

Zobacz wszystkie filmy nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

Sobota 10 grudnia będzie prawdziwym świętem europejskiego kina, pełnym premier i spotkań z twórcami. Od rana do wieczora, w iście festiwalowym trybie, będziemy oglądać wszystkie tytuły nominowane do Europejskich Nagród Filmowych 2016: 42 filmy pełnometrażowe - fabuły, dokumenty oraz animacje oraz 15 filmów krótkich (w trzech zestawach).

B I L E T Y


BIEŻĄCE INFORMACJE O SPOTKANIACH

W programie m.in. kręcona przez kilka lat porywająca wizualnie alegoryczna epopeja o Afganistanie Pietera-Jana De Pue Kraina oświeconych, docenione na Berlinale Body/Ciało Małgośki Szumowskiej, Julieta, czyli najnowszy film Almodóvara, absurdalny Zupełnie Nowy Testament, Boska Florence z nominowanym do Europejskiego Aktora Roku Hugh Grantem i obsypany nagrodami Lobster z Rachel Weisz i Collinem Farrellem w rolach głównych. Warto zwrócić uwagę na polskie akcenty. Zobaczcie 21 x Nowy Jork Piotra Stasika (nominacja w kategorii Europejski Film Dokumentalny Roku), 11 minut, za dźwięk do którego Akademia nagrodziła Radosława Ochnio (spotkanie z nim odbędzie się w KNH właśnie 10 grudnia), czy Zjednoczone Stany Miłości Tomka Wasilewskiego, którego film nominowano w kategorii Europejski Scenariusz Roku.

Bilety w cenie 6 zł dostępne w kasie kina i na stronie www.kinonh.pl. Tutaj też na bieżąco aktualizujemy informacje o gościach, którzy pojawią się na seansach. Swój udział potwierdzili do tej pory m.in Małgośka Szumowska i Maja Ostaszewska z ekipy filmu Body/Ciało, Ken Loach – brytyjski reżyser, zdobywca Złotej Palmy w Cannes 2016 za Ja, Daniel Blake, Lenny Abrahamson twórca Oscarowego Pokoju, Gianfranco Rosi – reżyser Fuocoammare. Ogień na morzu, który wyjechał z tegorocznego Berlinale ze Złotym Niedźwiedziem, oraz Piotr Stasik – autor znakomicie przyjętego na 7. American Film Festival dokumentu 21 x Nowy Jork.

Zobacz także: 

→ spotkanie z Piercem Brosnanem

→ spotaknie z Jean-Claudem Carrièrem

→ spotkanie z Wimem Wendersem 


 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

ENF 2016

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail