Zgłoś uwagę

Zrób krótki film i wygraj 48 Hour Film Project. Ostatnia rejestracja ekip trwa do 10 czerwca!

Jak zrobić film w 48 godzin? Spróbujcie! Do 10 czerwca trwa rejestracja ekip filmowych, które wezmą udział 48 Hour Film Project. Kręcenie filmów potrwa od 10 do 12 czerwca.


Znany konkurs, w którym do wygrania jest m.in. pokaz zwycięskiego filmu na MFF w Cannes, jest we Wrocławiu już po raz drugi.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. W piątek wieczorem wszystkie drużyny otrzymają informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być on utrzymany. W tym roku ekipy losują dwa gatunki i mogą same zdecydować, który wybiorą. 48 godzin później film musi być ukończony. W ciągu następnego tygodnia produkcje prezentowane są publiczności, a jury wybiera najlepsze z nich aż w dwunastu kategoriach.

Werdykt jury poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się w sobotę 18 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty. O tym, kto wygra zadecyduje jury w składzie:

- Artur Barciś,

- Ewa Skibińska,

- Katarzyna Gondek,

- Piotr Czerkawski,

Na laureatów edycji wrocławskiej czekają statuetki, a na zwycięzców bilet lotniczy. Reprezentant z Wrocławia wraz ze zwycięskimi ekipami z Katowic, Warszawy i Łodzi poleci na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza 2017 w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego film będzie konkurował o miano najlepszego filmu roku 2016. Jeśli zostanie doceniony przez międzynarodowe jury ma szansę na prezentację podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes. I nowość! Nagrodzone podczas 2. edycji konkursu filmy, zostaną pokazane także podczas 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (21-31 lipca 2016).

Harmonogram, regulamin oraz informacje o konkursie: www.48hfppoland.pl.

Więcej na www.kinonh.pl.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Bez tytułu

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail