Zrób sobie książkę – wystawa powarsztatowa

„Zrób sobie książkę!”- projekt literacki Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, odbywający się od września do grudnia 2016 roku, mający na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, jak atrakcyjną formą jest książka oraz jak długą i pełną przygód drogę musi przejść, nim trafi na półkę w księgarni. Wystawa, ze względu na ilość prac do zaprezentowania, odbędzie się jednocześnie w dwóch miejscach: w Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu oraz Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław (przy Zaułku Solnym).

Wystawa w Bibliotece Dolnośląskiej: do 13.01.2017 (1 piętro)
Wystawa w Księgarni Hiszpańskiej: do 13.01.2017

Przyjdźcie, aby przekonać się na własne oczy, jak wyglądają efekty:
108 warsztatów
z udziałem 28 szkół i przedszkoli
prowadzonych przez 15 specjalistów w dziedzinie tworzenia książek

Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję wybrać się do drukarni i studia dźwiękowego, nagrać fragmenty własnych audiobooków, stworzyć książkę animowaną, wcielić się w rolę redaktora, typografa, introligatora i projektanta.

Efekty to m.in.: projekty krojów pism, ziny, typoksiążki, pop-up books, książki w formie zwojów, leporello, a także całkiem nietypowe, eksperymentalne formy wydawnicze.

Prowadzący warsztaty: Katarzyna Bury (pop up books), Ewa Głowacka (budowa książki i self-publishing), Michał Grzesik (drukarnia Ortis), Natalia Jerzak (książki o nietypowych kształtach), Violetta Łata (malarskie okładki), Kama Margielska (praca redaktora), Adam Mielczarek (audiobooki), Marysia Narewska (skład i łamanie), Marta Przeciszewska (kompozycja i typografia), Marta Sieczkowska (liternictwo i ilustracje), Paulina Ziółkowska (książki animowane).

Miejsca: Infopunkt BarBara, Galeria Dizajn BWA Wrocław, Dolnośląska Akademia Realizacji Dźwięku, Dolnośląska Szkoła Wyższa - Wydział Komunikacji i Dziennikarstwa, drukarnia ORTIS, klub Proza, Księgarnia Hiszpańska, Wydawnictwo Warstwy.

Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej (14) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej (3) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej (2) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej (5) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej (6) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej (7) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej (8) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej (9) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej (10) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej (11) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej. (2) Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej. Przedszkole nr 124 im. Marii Konopnickiej